MHP’li Vural’dan CHP’ye ‘İhsanoğlu’ tepkisi

10 Temmuz 2015 Cuma 12:37

MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, TBMM başkanı seçiminde CHP’nin, kendi adayları Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklememesini eleştirdi. Vural, cumhurbaşkanı seçiminde CHP ile ortak hareket ettiklerini hatırlattı.Grup...

MHP'li Vural'dan CHP'ye ‘İhsanoğlu' tepkisi

MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, TBMM başkanı seçiminde CHP’nin, kendi adayları Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklememesini eleştirdi. Vural, cumhurbaşkanı seçiminde CHP ile ortak hareket ettiklerini hatırlattı.

Grup Başkan Vekili Vural, partisinin il başkanlığı tarafından İnciraltı’nda düzenlenen iftar yemeğinde konuştu: “7 Haziran seçimlerini yaptık. Çalışmalarımızla birlikte tekrar Parlamento'ya gittik. İki yeni arkadaşımız da geldi. Türkiye'nin geleceğiyle ilgili önemli gelişmelerin olduğu bir dönemden geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce İzmir’e geldik, hep beraber çalıştık. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanı olması için milletimizin önüne gitmedik mi? Gittik. Biz 'uzlaşma' dedik, 'Cumhurbaşkanı partici olmamalı, parti flama ve bayrağı değil, Türk bayrağı olmalı.' dedik. Şimdi MHP olarak, cumhurbaşkanı adayı olarak belirlediğimiz adayı CHP desteklemedi. TBMM başkanı olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu kendi milletvekilleri desteklemekten imtina etti. İzmir’e ne söyleyeceksiniz? İzmirli, 'Bize bu adamı getirdiniz, oy verin dediniz, siz Meclis'te oy vermediniz.' deseler ne cevap verecekler? TBMM'de de bir uzlaşma gerekiyordu. Bu kararlı tavrımızı sürdürdük. 7 Haziran seçimlerinden önce AKP'nin Türkiye'yi bir çözülmeye götürdüğünü söylemedik mi? Bugün biz yine aynı noktadayız. CHP'ye oy vermiş kardeşlerimizin, bugün HDP'yle özdeşleşmesi konusunda soru sorması lazım. MHP'nin çizgisi açık ve nettir. Biz siyasetimizi, bu milletin ve devletin değerlerini korumak için yapıyoruz. MHP'nin duruşu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşudur."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x