Oktay Vural: Bu Ülkede Raconu Millet Keser

07 Ocak 2013 Pazartesi 17:05

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, terör örgütünün elebaşıyla yürütülen görüşmeleri eleştirerek, ''Ne zamandır milli irade yerine terörist başının iradesi geçer akçe olmuş-'' dedi.

Oktay Vural: Bu Ülkede Raconu Millet Keser

 Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütüyle yürütülen görüşmelerde örgütün taleplerinin yerine getirilmesi için AK Parti, CHP ve BDP'nin koalisyon yaptığını öne sürdü.

PKK ve terör vesayetinin siyasi partileri kuşattığını ifade eden Vural, ''Demokrasi PKK'nın prangasından kurtulmadığı sürece gerçek anlamda millet egemenliğini, demokrasiyi, insan haklarını geliştirmemiz mümkün değildir'' diye konuştu.

Vural, milletin iktidara hür iradesiyle oy verdiğini, silahın egemenliğine dayalı çözüm için oy vermediğini ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''bölücü terör örgütüne kredi verme yarışına girdiğini'' savunan Vural, ''Kılıçdaroğlu diyor ki, 'Kredi açacağız'. Başbakan, 'Sen kredi açamazsın, krediye muhtaçsın' diyor. Bölücü terör örgütüne prim tanımak, kredi açmak için kredi yarışına girmişler. Bu iki parti de bölücü taleplerin bankası haline gelmişlerdir'' dedi.

Erdoğan'ın danışmanı Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın, Öcalan ile görüşülmesi için baskı yapıldığını söylediğini ve ''PKK totaliter, şiddeti kutsayan örgüttür'' dediğini anlatan Vural, ''Bunlar PKK'yı, Kanarya Sevenler Derneği zannediyorlar. Bu kılavuzlarla Türkiye'nin getirildiği nokta bu'' ifadesini kullandı.

Yürütülen görüşmelerle terör örgütünün meşrulaştırıldığını belirten Vural, ''İmralı'da gardiyanların muhatabı olan birisi şimdi Başbakan'ın muhatabı oluyor. Ne zamandır milli irade yerine terörist başının iradesi geçer akçe olmuş- Ne zamandır İmralı yol haritası çizer olmuştur-'' diye sordu.

Oktay Vural, Akdoğan'ın, ''Kandil Öcalan'a racon kesiyor'' dediğini ve Öcalan'ın lehinde tavır oluşturduğunu savunarak, ''Bu ülkede tek raconu millet keser'' dedi.

-''O zaman toplu konutları da TOKİ yaptı''-

Başbakan Erdoğan'ın milleti kaldırmaya çalıştığını da iddia eden Vural, şöyle konuştu:

''Devletle hükümetin başka olduğunu söylüyor. Görüşmeleri siyasetin yapmadığını söylüyor. Senin arkadaşların, senin talimat verdiklerin...Devleti sen yönetmiyor musun, başkaları mı yönetiyor- O zaman duble yolları da sen yapmadın, Karayolları Genel Müdürlüğü yaptı. Toplu konutları TOKİ yaptı, santralleri DSİ yaptı. Milletin aklıyla alay etmeyin. Zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkma, biraz mert olun. Bu zırvalar tevil götürmez. Terör bitsin ama terör biterken Türkiye ve Türk milleti bitmesin.''

Vural, MHP'nin pazarlık yapıldığı iddialarında ısrarlı olduğunun, Başbakan Erdoğan'ın ise terör örgütü liderine ev hapsinin söz konusu olmadığını söylediğinin hatırlatılması üzerine, milletin Öcalan'a af getirecek sürece hazırlandığını iddia etti.

Oktay Vural, ''Ne yapıyorlar- Çay mı içiyorlar, kahve mi içiyorlar- Pişpirik mi oynuyorlar- Sayın Başbakan PKK ile dört kere görüştüklerini söyleyenleri şerefsizlikle suçlamıştı, ne oldu- Dokunulmazlıklar kaldırılacaktı, ne oldu-'' dedi.

MHP Grup Başkanvekili TBMM Başkanlığı'na bugün yasa dışı dinlemelerle ilgili araştırma komisyonu kurulması yönünde önerge vereceklerini de belirtti. Dinlemeleri iktidarın kendi derin devletinin yaptığını öne süren Vural, ''Sorun, kamu erkini kullananların yaptığı dinleme, izleme ve gözetlemelerdir'' diye konuştu.

Yorum Gönder

@name x