Okulun çatı duvarı çöktü:1 ölü !

04 Nisan 2013 Perşembe 12:06

Denizli'de fırtına nedeniyle bir ilkokulun çatı duvarının kantin binasının üzerine yıkılması sonucu 1 kişi öldü.

Okulun çatı duvarı çöktü:1 ölü !
Denizli'de hızı 70 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle bir ilkokulun çatı duvarı, kantin binasının üzerine yıkıldı. Olayda bir kantin çalışanı hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı.


Denizli'de fırtına nedeniyle bir ilkokulun çatı duvarının kantin binasının üzerine yıkılması sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi, 2'si öğrenci 7 kişi yaralandı.

Kentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan ve saatteki hızı 70 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki Hacı Ahmet Paralı İlkokulu'nun çatı duvarı, okulun bitişiğinde prefabrik kantin binasının üzerine çöktü.

Olayda kantinde bulunan öğrenciler Eda Nur Vural (13) ve Yağmur Zeybek (12), kantinde çalışan Kamile Öztürkmen (50), Ayşe Irmak (31), Mehmet Aygün (26), Soner Karakurt (33) ve Nergiz Karakurt (32) ile 3 yaşındaki kızları Eylül Karakurt enkaz altında kaldı.

Enkazdan itfaiye ekiplerinin yaptığı çalışmayla kurtarılan yaralılar, Denizli ile Servergazi devlet hastanelerine kaldırıldı. Yaralılardan Öztürkmen, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Olayın ardından okul tahliye edildi, öğrenciler velileri tarafından alındı. Etrafında polis ekiplerince güvenlik çemberi oluşturulan okul, tatil edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x