Öztürk'ten Cumhurbaşkanına: Ne işin var senin Mersin’de?

30 Mayıs 2015 Cumartesi 17:56

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin milletvekili adayı Oktay Öztürk, 3 Haziran'da Mersin'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştirdi. Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a;...

Öztürk'ten Cumhurbaşkanına: Ne işin var senin Mersin'de?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin milletvekili adayı Oktay Öztürk, 3 Haziran'da Mersin'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı
sert bir dille eleştirdi. Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a; “Ne işin var senin Mersin’de kardeşim? Bu kadar meraklıydın, bu kadar kopamıyordun, o zaman kalaydın işte başbakandın ne güzel” diye seslendi.

Mezitli ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Öztürk, seçimlere birkaç gün kala Mersin’e gelmesi planlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim yarışına katılmasının büyük bir adaletsizlik olduğunu vurguladı. “Biz partiler olarak yarışmak isterken partisi olmayan birisi yarışa girmiş ise, devletin imkanlarını kullanıyor ise, böyle bir adil seçim olur mu?" diye soran Öztürk, "7 Haziran’a giriyoruz. Demokrasiyle idare edilen bir ülkede siyasi partiler yarışır birbiriyle, birbirlerinin programlarını irdelerler ve ona göre de seçmenlere seslenirler, yapacaklarını anlatırlar. Şimdi mübarek Cumhurbaşkanı, atını nallamış, siyasetin peşine düşmüşsün. Bu kadar meraklıydın, bu kadar kopamıyordun, kalaydın işte.. başbakandın ne güzel. Düşünüyoruz toplumun önüne çıkarken dertlerimizi anlatacağız, öyle bir dert var ki yukarıya tükürüyorsun bıyık, aşağı tükürüyorsun sakal" ifadelerini kullandı.

Bu ülkenin cumhurbaşkanına oy vermedikleri halde demokrasinin gereği olarak en fazla oy aldığı için saygı duymak istediklerini anlatan Öztürk şöyle devam etti: "Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanısın. O zaman otur oturduğun yerde biz de sana saygı duyalım. Hayır illa aşağıya inecek. 3 Haziran’da Mersin’e geliyor. Ne işin var senin Mersin’de kardeşim? Ne adına geliyorsun? Bulunduğun makam senin hassasiyet içerisinde davranmanı gerekli kılmıyor mu? Cumhurbaşkanlığı makamı bunu gerektiriyor. Herkese eşit ve adil olman lazım. Bırak biz birbirimizle yarışırız. Şimdi sana ne diyelim biz, oturduğun makam hak ettiğin lafları söylememize müsaade etmiyor. Hak ettiğin lafı söylemediğimiz vakit de biz rahat edemiyoruz. O zaman fitnenin kapısını açıyorsun. Sen bulunduğun makamdan aşağıya indiğine göre, siyaset meydanına soyunup girdiğin zaman, senin başka derdin var. Sen başka bir şeyin peşindesin. Neyi, kimi korumak istiyorsun?”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x