Sağlık Bakanı Akdağ: Artık silahlar bırakılsın

19 Ocak 2013 Cumartesi 13:27

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, İmralı ile başlatılan müzakere sürecinde Parlamento'da grubu bulunan siyasi partiler ile bütün toplumun desteğini beklediklerini belirterek,"Artık o silahlar bırakılsın." dedi.Sağlık Bakanı Recep...

Sağlık Bakanı Akdağ: Artık silahlar bırakılsın

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, İmralı ile başlatılan müzakere sürecinde Parlamento'da grubu bulunan siyasi partiler ile bütün toplumun desteğini beklediklerini belirterek,"Artık o silahlar bırakılsın." dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Toplantıda partililere seslenen Bakan Akdağ, ülkede terörün bitmesini istediklerini söyledi. Türkiye'nin son 40 yılda terör nedeniyle büyük acılar yaşadığını dile getiren Akdağ, artık yaşanan acılı günlerin son bulmasının gerektiğini dile getirdi. Masum insanları katleden eli silahlı teröristlerle mücadelenin de devam edeceğine vurgu yapan Akdağ,"Türkiye acı günler geçirdi Bu günler son bulsun istiyorum. İnsanları katledenlerle mücadelemiz devam edecek. Artık o silahlar bırakılsın. Silahla bir ilerle olamayacağını o silahı eline alanlar anlamalı. Bu silahı eline alanlar hakkını aradığını iddia ettiği o millete de zarar verdi. Bu çatışma ortamından kurtulmak gerekiyor. Biz AK Parti olarak bu taşın altına elimizi soktuk. BDP'yi, MHP'yi, CHP'yi ve sivil toplum kuruluşlarının bu sürece destek vermelerini istiyoruz. Provokasyonlara karşı dikkatli olunmalı. Bu süreci dikkatle yönetmeliyiz. Bu milletin 30- 40 yıldır çektiğine artık 'dur' demenin zamanı gelmiştir. Herkesin bu süreçte sorumluluk duygusuyla hareket etmesini istiyoruz." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x