Serdar Kaman'dan Kaftancıoğlu'a tepki

29 Nisan 2021 Perşembe 00:45

İYİ Parti eski İl Başkanı ve 31 Mart 2019’daki seçimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Dr. Serdar Kaman, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Twitter 'daki paylaşımına tepki gösterdi.

Serdar Kaman'dan Kaftancıoğlu'a tepki

 Kaman, şu açıklamayı yaptı; “ İttifak ortağımız CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Twitter 'dan bir mesaj bildirmiş. "23 Nisan'daki bir sonraki gün neydi? Bilmek istemeyenler için ipucu:1915 " Siyaseti bilen veya bilmeyen herkes kolayca anlar ki bu mesaj sözde soykırım iddialarına bir göndermedir. Bu Twitt dolayısıyla hanımefendiye bir kaç söz söyleme hakkı doğdu. Türk Milliyetçisi olmak ile övünen İyi Parti'nin bir mensubu olarak şunları söylüyorum;1. Hanımefendi; Biz Sayın Kılıçdaroğlu 'nun zamanında bize yaptığı desteği asla unutacak değiliz.2. Türk siyasetinde iki farklı kanatta yer alan partileriz. Hem genel hem de yerel seçimlerde dengeleri birlikte değiştirdik. Verdiğimiz destekle CHP’nin yıllardır yapmak istediği ama bir türlü başaramadığı sonuçlar almasında inanılmaz katkıda bulunduk.

 

3. Hanımefendi siz de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kazanılmasının büyük mimarlarından birisi olabilirsiniz. Ama bu başarı hikayesi size Türkiye Cumhuriyeti'ne soykırım suçlaması yapma, geçmişimize leke sürme hakkını vermez. Mesajınız açıkçası haddini aşmaktan öte bir şey değildir. Türk Milletinin önüne çıkın ve özür dileyin. En azından yanlış anlaşıldım deyin. Özür dilemez iseniz söyledikleriniz siyasi hafızamıza kayıt edilmiştir. Asil Türk Milletinin önünde ve yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 'ün manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x