FLAŞ HABER

Soner Yalçın bile, Kılıçdaroğlu’nun Suriye yorumuna isyan etti!

18 Ekim 2019 Cuma 10:27

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin son grup toplantısında hükümetin Suriye politikasını eleştirerek “Bugün neredeyse dünyanın tamamını kendimize düşman ilan ettik” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması yandaşları tarafından bile tepki topladı. Her fırsatta Kılıçdaroğlu'na arka çıkan Soner Yalçın, Kılıçdaroğlu'nun emperyalizme alet olduğunu yazdı.

Soner Yalçın bile, Kılıçdaroğlu'nun Suriye yorumuna isyan etti!

 Hükümetin Suriye politikasını sert biçimde eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin son grup toplantısında "Bugün neredeyse dünyanın tamamını kendimize düşman ilan ettik" dedi. Her fırsatta hükümetin politikaları nedeniyle Türkiye'nin dünyada yalnız kaldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, yandaşı Soner Yalçın'ı bile isyan ettirdi.

 

Soner yalçın “Sayın Kılıçdaroğlu” başlıklı köşe yazısında bu isyanını dile getirdi.

 

"Sayın Kılıçdaroğlu" başlıklı köşe yazısında Yalçın, "Sabah akşam "Suriye toprak bütünlüğü korunmalıdır" diyelim, bu PKK/PYD'nin Suriye topraklarını bölmesinin önüne geçer mi?." diye sordu.

Erdoğan'ın PKK'nın hendek terörüne boyun eğmediğini hatırlatan Yalçın, FETÖ ve liboşların gözünde Erdoğan'ın bir anda "diktatör" ilan edildiğine dikkat çekti.

BATI'YA KARŞI DURURSAN "FAŞİST DİKTATÖR" OLURSUN


Yazısında "Batı'nın her dediğini yaparsan "kahraman" olursun, karşı durursan "faşist diktatör!" Kılıçdaroğlu bunu bilmez mi?." diye soran Yalçın, şöyle devam ediyor:

İLK DİLE GETİREN DAMAT FERİTLERDİR


-"Bugün neredeyse dünyanın tamamını kendimize düşman ilan ettik".

Evet... Sayın Kılıçdaroğlu bu sözünüz büyük hatadır.. Bunu ilk dile getirenler, Kuvayı Milliye mücadelesine karşı çıkan Damat Feritlerdir, Ali Kemallerdir. Anti-emperyalist bağımsızlıkçı her siyasal hareket "dünya" dediğiniz emperyalist Batı'nın tepkisini çeker..

BİZ GERÇEKLERİ "DÜNYA BİZE NE DER" DİYE SAVUNMAYIZ
Söylesenize Kıbrıs Barış Harekâtı'nda dünya bize karşı değil miydi? Ambargo bile uyguladılar. Bir tek Kaddafi yanımızdaydı. Unuttunuz mu?. Üzgünüm Atatürk'ün, Bülent Ecevit'in partisine bu söz hiç yakışmadı!.

Biz gerçekleri "dünya bize ne der" diye savunmayız; Mustafa Kemal'in şiarı Tevfik Fikret'in dediği gibi "Hak bildiğin yolda, yalnız da olsan yürüyeceksin"

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x