'Sözümüz Var Hareketi' partileşiyor! Tarih verildi

24 Kasım 2020 Salı 13:23

Millet İttifakı'nda yer alan İYİ Parti'nin içerisinde yeni bir parti çıkıyor. 'Sözümüz Var Hareketi' olarak bilinen muhalif kanadın 2021 Ocak ayında partiyi kuracağı öğrenildi.

'Sözümüz Var Hareketi' partileşiyor! Tarih verildi

İYİ Parti içerisinde “Sözümüz Var Hareketi” olarak bilinen muhalif kanat, parti kurma kararı aldı. 2021 yılının ocak ayında kurulması beklenen partinin Ümit Özdağ’ın tasfiye edilmesinin ardından bu yönde bir karar aldığı belirtildi.

'Sözümüz Var Hareketi' partileşiyor! Tarih verildi

Özdağ’ın partiye katılıp katılmayacağı yönünde henüz bir karar vermediği kaydedilirken yeni kurulacak partiye yakın isimler, “Türk milliyetçilerinin dışlanması ve partiye sonradan gelen isimlerin etkin görev alması uzun süredir tartışılıyordu. Ümit Özdağ’ın ihraç edilmesi, İsmail Koncuk’un istifa etmesi de partinin kurucu kadrolarının dışlanmak istendiğini gösteriyor. Biz bu zihniyetle MHP’de anlamaşamadığımız için istifa etmiştik. Şimdi de İYİ Parti’de aynı durumla karşı karşıyayız bu kabul edilemez” dedi.

MHP’ye dönüşün söz konusu olmadığı belirtilirken partiden istifa eden isimlerle temasların yürütüldüğü kaydedildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

yeni demişken 9 ay önce yorumlandı

kemalist biri değiliz aşırı milliyetçi biri de değiliz fakat şuan söylemde en iyi milliyetçi ideolojideki parti cumhuriyet ve istiklal partisi kurulmuş.en iyi vaadi herkesin muzdarip olduğu paranın enflasyona uğramasını engelleyeceğini vaad ediyor.bunun yapan biri bu vatana en iyi iyiliği yapmış demektir.gerisi fasa fiso.çünkü enfalasyon bir hırsızlıktır.tamam faizle borçlanmak isteyen gitsin faizle isteğine borçlansın fakat onun hem borcunu hem faizini millete borç almayana kitlemesinler.

0 Kişi beğendi.