SURİYE'DE SAVAŞ BİTTİ NİÇİN MİLYONLARCA SURİYELİ GÖNDERİLMİYOR?

04 Temmuz 2019 Perşembe 11:46

Bugün Suriye'de savaş bitmiş ve yaklaşık 2.5 yıldır ülkede büyük oranda huzur ve barış ortamı vardır. Peki Suriye'de savaş bittiyse Türkiye'deki 6 milyon Suriyeli ülkesine neden dönmemektedir?

SURİYE'DE SAVAŞ BİTTİ NİÇİN MİLYONLARCA SURİYELİ GÖNDERİLMİYOR?
Sevgili Dostlar;

Sanal Suriye savaşının ve Suriyelilerin kendi topraklarını bosaltarak Türkiye'yi istila etmesinin tek bir nedeni vardır ve bunun adı 'Büyük Ortadoğu Projesi'dir.

Güya kendisine vadedilmiş topraklar ilan eden İsrail devleti bu amaca ulasmak icin hertürlü insanlık dışı metodlara basvurmakta ve kitlesel katliamlara yol açmaktadır.

Yoğun Arap nüfus ile basedemeyecegini anlayan İsrail ve hakim güçler nasıl 5 milyon Filistinliyi göçe zorlayıp o bölgeyi ilhak ettiyse şimdide Irak ve Suriye'de aynı senaryoyu uyguluyor.

Suriye'den kaçan yaklasık 8 miluon mûltecinin maalesef 5.5 - 6 milyonu Türkiye'dedir.

İsrail ve hakim gûcler Suriye politikasıyla bir taş ile iki kuş vurarak hem Suriye'deki Arap nüfusu tehcir etmiş hemde bunların búyûk bir kısmını Túrkiye'ye yönlendirerek ûlkemizin demografik ve ekonomik yapısını bozmuslardır.

Bugün Suriye'de savaş bitmiş ve yaklasık 2.5 yıldır ülkede büyük oranda huzur ve barış ortamı vardır.

Peki Suriye'de savaş bittiyse Türkiyedeki 6 milyon Suriyeli ülkesine neden dönmemektedir?

Suriye topraklarının yüzde 5'inde kısmen çatıšmalar olmakta iken Türkiye topraklarının yüzde 30'unda yaklasık 40 yıldır çok kanlı bir savaş devam etmektedir.

Unutmayalım ki tarih sadece ahmaklar için olumsuz anlamda tekerrür eder.

Uzman Tarihçi
Fahrettin Çelenk
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Fahrettin Çelenk 4 ay önce yorumlandı

Şahsımdan izin almadan yazılarımı burda yayınlamanız doğru değil. Kim olduğunu dahi bilmediğim bir grubun yazılarımı yayınlaması kanununi ve ahlaki değildir. Lütfen siliniz

0 Kişi beğendi.