Torba yasanın ilk bölümünün bütünü üzerindeki görüşmeleri bitti

17 Mart 2015 Salı 01:12

TBMM'de, 688 sıra sayılı 35 maddelik torba yasa görüşmelerinin ilk bölümünün bütünü üzerindeki görüşmeler bitti. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 77. birleşimi saat 14.00'da açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili...

Torba yasanın ilk bölümünün bütünü üzerindeki görüşmeleri bitti

TBMM'de, 688 sıra sayılı 35 maddelik torba yasa görüşmelerinin ilk bölümünün bütünü üzerindeki görüşmeler bitti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 77. birleşimi saat 14.00'da açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetti. Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı. Kamuoyunda 'torba yasası' olarak bilinen kanun teklifinin maddelerine geçildi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ve doların yükselişiyle ilgili bir grafik çalışması yaptıklarını belirterek "Doları Cumhurbaşkanı yaptıysa euro'yu da mı Cumhurbaşkanımız yaptı?" diye sordu. Dolar gibi Türk lirasında da aynı oranda değer bakımından değişiklik olduğunu kaydetti. Türkiye'de hala faizlerin yüksek olduğunu ve düşmesi gerektiğini belirten Zeybekci, faizin hala yüksek olduğunu söyledi.

Genel Kurul'da, 688 sıra sayılı 35 maddelik torba yasa görüşmelerinin ilk bölümünün bütünü üzerindeki görüşmeler bitti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x