Trafik cezasına tepki gösteren AK Parti adayı savcıyla tartıştı

28 Nisan 2015 Salı 10:59

AK Parti İzmir 2. bölge 7. sıra milletvekili adayı Savcı Sayan’ın, seçim çalışmaları için gittiği Dikili ilçesinde Cumhuriyet Savcısı Yusuf Yüksekkaya ile arabalarına trafik cezası yazdırması sebebiyle tartıştığı iddia edildi....

Trafik cezasına tepki gösteren AK Parti adayı savcıyla tartıştı

AK Parti İzmir 2. bölge 7. sıra milletvekili adayı Savcı Sayan’ın, seçim çalışmaları için gittiği Dikili ilçesinde Cumhuriyet Savcısı Yusuf Yüksekkaya ile arabalarına trafik cezası yazdırması sebebiyle tartıştığı iddia edildi. "Egedesonsöz" sitesinin haberine göre CHP kökenli politikacı Sayan, Dikili’de Savcı Yüksekkaya ile karşı karşıya geldi. İlçe ziyaretleri kapsamında Dikili’ye giden Sayan’ın konvoyundaki arabaların yol kenarına park etmesi, tartışmayı alevlendirdi.

İddiaya göre Yüksekkaya’nın talimatı ile Sayan’ın ve konvoydaki diğer bazı kişileri arabalarına ceza yazıldı. Polisler, arabaların bulunduğu yere giderek işlem yapmak isteyince Sayan duruma müdahale etti. Ceza yazma talimatını savcının değil, ancak kaymakamın verebileceğini söyledi. İdari işlem yapılmadan önce şoförlerin uyarılabileceğini, arabaların uygun yere kaldırılacağını da dile getiren Sayan’ın çabaları yetersiz kaldı. Sayan, durumun netleşmemesi üzerine Yüksekkaya’ya telefon ederek konuyu sordu. İkili arasında, iddiaya göre yine tartışma yaşandı. Savcı Yüksekkaya’nın, “Burada bir kaza olsa ve vatandaş hayatını kaybetse benim sorumluluğumdadır.” sözü üzerine Sayan, “Böyle bir yetkin yok. O zaman kaza olacaksa tüm doktorlar ve hemşireler gelip ameliyat için hazır bulunsun. Bu mantık doğru değil.” dedi. Parti teşkilatından birçok kişinin de bulunduğu ortamda yaşanan diyaloğun ardından Savcı Sayan’ın, durumu üst makamlara bildirdiği öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x