Tuğrul Türkeş: Türkler tarih boyunca ırkçı olmamıştır

04 Mayıs 2013 Cumartesi 09:23

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla düzenlenen toplandı da "Türkler tarih boyunca ırkçı olmamış ve ırk davası gütmemişlerdir" dedi.

Tuğrul Türkeş: Türkler tarih boyunca ırkçı olmamıştır

Tuğrul Türkeş: Türkler tarih boyunca ırkçı olmamıştır! 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla Çorlu'ya gelen Tuğrul Türkeş, partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, tarih boyunca 200 Türk devleti kurulduğunu, bunlardan en çok 16'sinin konuşulduğunu ve bilindiğini söyledi.

Bu devletlerin yaşam sürelerinin 80 ile 120 yıl arasında olduğunu aktaran Tuğrul Türkeş, "Bugün, Cumhuriyetimizin 90. yılında Türkiye üstüne oynanan oyunları bu tarihi perspektif ile ele almak gerekir." diye konuştu.

'DEVLETİN DİLİ TEKTİR ve TEK KALMALIDIR'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili de değişmesi ya da değişmemesi gereken maddelerin konuşulduğu dönemde, Türk dilinin önemine de değinilmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Türkçemiz, dünyada yaygın olarak kullanılan 5. büyük dil. Türkçeyi güzel konuşabiliyor ve anlayabiliyorsanız sadece Türkiye'deki 76 milyonla değil, dünyada 350 milyon insanla çok rahat konuşur, anlaşır ve iletişim kurabilirsiniz. Devletin dili tektir ve tek olmalıdır. Türkler, tarih boyunca ırkçı olmamış ve ırk davası gütmemişlerdir. Türkler, yaşadıkları topraklardakileri bir bütün olarak kabul etmiş ve öyle yaşamışlardır."

Ne İşçi Partisi ile ne de bir başka partiyle bir birlikteliklerinin olmadığını vurgulayan Tuğrul Türkeş, kalkınmış, mutlu, refah bir Türkiye'yi sağlayacak ve kuracak olanın, Türk milliyetçilerinin ve MHP'nin olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıya, MHP Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan, MHP Çorlu İlçe Başkanı Hasan Uzun ve partililer katıldı. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x