ÜLKÜCÜ EFSANE KOMUTANIN HAZİN ÖYKÜSÜ!

25 Ocak 2020 Cumartesi 12:11

Rahmetli Kaşif Kozinoğlu efsane bir kahramandı. 1978-80 arası Eğirdir Dağ ve Komando Okulundan tanıdım onu.

ÜLKÜCÜ EFSANE KOMUTANIN HAZİN ÖYKÜSÜ!
Rahmetli Kaşif Kozinoğlu efsane bir kahramandı.

1978-80 arası Eğirdir Dağ ve Komando Okulundan tanıdım onu.


Uyduruk Ergenekon kumpası ile tutuklanıp Silivride katledilinceye kadar dostluğumuz sürdü..


1979 da, Eğirdir Dağ ve Komando Okulunda teğmen iken, ABD de yapılan NATO üyesi Ülkelerin subayları arasında 12 daldaki savaş oyunlarınin tamamında dünya şampiyonu olmuştu.


Bu 12 branşın içinde, atıcılık, yakın boğuşma, dağcılık, tahrip, pusu, hayatta kalabilme(dayanıklılık), 32 km.lik tam teçhizatlı maraton koşusu..vs.var.
Bu başarısından dolayı, TSK içinde hep Orgeneral muamelesi görürdü. Bunu bana o vakitler emir subayı olduğum paşam söylerdi..


Taa o vakitler Özel harp dairesinin de, vurucu tim komutanı idi. Mesai bitiminde tüm subay, astsubaylar askeri gazinoya giderken, o ekibiyle birlikte dağ, bayır demeden, karda kış'ta saatlerce koşardı.. Arada bir gözden kaybolur, sonra tekrar ortaya çıkardı. Direkt Gnl.Kurmay Bşk.bağlı olarak, yurt içi ve yurt dışı operasyonlarda görev aldı. PKK nin çok baskın olduğu, 1990’larda, Ankara Gölbaşı’nda Polis Özel Harekat Merkezini kurdu. Korkut Eken'le birlikte 28 bin polise 6'şar ay Komando eğitimi vererek yetiştirdi ki, onlarla birlikte G.Doğuda PKK’yı bitirdi.


Ardından TSK ya bağlı olarak, Nahçıvan’da Harp Akademisi kurup, burada Türk Cumhuriyetlerinin subaylarına kurmaylık eğitimi verdi.
Azerbaycan’da Ermenilere karşı, Çeçenistan'da Ruslara karşı, Bosna-Hersek’te Sırplara karşı savasti..


Bu savaşlarda iki kez gazi oldu.. Rahmetli Elçibey’in de, Cevher Dudayev’in de, Aliya Izzetbegoviç'in de, gizli Genel Kurmay başkanlıklarını yaptı.. 35 yıllık hizmetinin, 25 yılını hep yurt dışında ve çatışmaların içinde geçirdi.


TBMM tarafından kendine 3 kez üstün hizmet ödülü verilmiştir. Ayrıca 32 devlet başkanı tarafından da üstün hizmet ödülü almıştır.. Öldürülmeden önce Silivri’de, kaldığı koğuşta, el yazısı ile yazdığı, "SIRLAR" isimli 2.000 sahife tutan itiraflarında, bu ödülleri hangi devlet başkanından, hangi hizmet karşılığı aldığını yazmaktadır. "SIRLAR"in az bir kısmının yer aldığı bu kitap Kaynak yayınevinden temin edilebilir..


Mesela,ABD başkanı Bush, Afganistanda El Kaidenin kaçırıp işkence yaptığı, CIA Orta Asya yetkilisini ölmek üzere iken, Bush'un, Demirele, Demirel'in de Kaşif’ten yardım istemesiyle son anda kurtarmasından sonra verilmiştir. O CIA yetkilisi daha sonra CIA'nın 2.bşk.olmuş, kendisine can borçlu olduğu, Kaşif Kozinoglu'na, ifade vermek için Türkiye’ye gitmemesini, öldürüleceğini söyleyip uyarmıştır.


Kendisi, A.Türkeş için,"Bana Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan dağlarında yaşayan çobanlar başbuğ' dan haber soruyorlar. Ben ona nasıl başbuğum demiyeyim ki" diyen bir Ülkücüydü..


Çok kültürlüydü. "Ben,Türk dünyası konusunda özel yetiştirildim" demişti.


Ingilizce dışında, Arapça, Fasçayı da çok iyi bilirdi. Türk dünyasinin tüm lehçelerine hâkimdi. Dünya çapında ve tarih boyutunda bir kahramandı.. Özel hayatı hemen hemen hiç yoktu. Yemeyi, içmeyi, eğlenceyi pek sevmeyen, hep savaşmaya konsantre olmuş, savasmaktan zevk alan bir yiğitti..
Bu hizmetleri yaparken hiç ön plana çıkmadı ama, Tüm yaşamını bu milletin milli menfeatleri uğruna, savaşarak armağan etti.


Kaşif Kozinoglunu, tüm milletimizin artık yakinen tanıyıp bilmesi gerekmektedir. Alçak Feto'cular, böylesi bir kahramanımızı, Türk Milletinin elinden çalıp alçakça katletti. Onu katledenler kahrolsun, Kaşif'imizin mekanı cennet olsun...


(Arif YALÇINKAYA dan alıntı).
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

migferli postal@** 5 ay önce yorumlandı

doğru söylüyorsun kardeş"haberalp gerçekten milli değil"""tuhaf ağzım varmıyor ama**fetöcümü desem-chpe ağzıyla konuşuyorlar gibi geliyor bana----->irdeledikleri konu tamamen paanist kültüre dayalı...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

**@Fehmi kılınç 6 ay önce yorumlandı

bunlar milletçi falan değil,hükümet düşmanı bunlar

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Fehmi kılınç 6 ay önce yorumlandı

Muhsin yazıcıoglunuda. unutmamak gerek bu şerefsizler ülkücü düşmanı

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa YASANKUL 6 ay önce yorumlandı

evet, üzücü. lakin hükumet niçin bu özel insanlara yapılanları görmez ki. gün gelecek onlarda unutulacak ve kötü anılacak.

2 Kişi beğendi.