Ümit Özdağ'ın partiden ihracı istendi

20 Ekim 2020 Salı 12:30

CNN Türk kanalında katıldığı bir programda, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğu iddia eden Ümit Özdağ hakkında İstanbul ilçe başkanları, ihraç talebinde bulundu.

Ümit Özdağ'ın partiden ihracı istendi

 İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu‘nun FETÖ’cü olduğunu iddia etmişti.

Ümit Özdağ’ın iddiasına parti yönetiminden ilk tepki, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’ndan gelmişti.

“ALLAH KURU İFTİRADAN SAKLASIN”

Ardından canlı yayına bağlanan Buğra Kavuncu, “Allah herkesi kuru iftiradan saklasın. Yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bahsedilen Kazakistan’daki dernek, ülkedeki tek iş adamları derneğiydi. 2007’den 2010’a kadar yönetim kurulu başkanıydım. Ondan sonra Kazakistan’dan ayrıldım. Sanki Fettah Tamince ile aynı dönemde çalışmışız izlenimi yaratıldı. Bu iftiralarla sonuna kadar hesaplaşacağım. Bütün sülalesi Türk milliyetçiliğine hizmet etmiş birini linç etmeye çalışmak kimsenin haddi değil.” ifadelerini kullanmıştı.

İHRACI İÇİN İLK ADIM ATILDI

İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda, İl Başkanı Buğra Kavuncu başkanlığında toplanan İyi Parti İstanbul ilçe başkanları, Ümit Özdağ’ın partiden ihracı ve disipline sevkine yönelik imza verdi.İlçe başkanlarının imzaladığı disiplin ve ihraç dilekçesi İyi Parti Genel Merkezi’ne gönderildi.

İyi Parti İstanbul ilçe başkanlarının İyi Parti Genel Merkezi’ne Ümit Özdağ’ın partiden ihracı ve disipline sevkine ilişkin gönderdiği dilekçede, “İyi Parti Genel Merkezi’ne;Aşağıda imzası bulunan biz İyi Parti İstanbul İlçe Başkanları olarak;19.10.2020 tarihinde CnnTürk Tarafsız Bölge Programına konuk olan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın gerçek dışı beyan ve iftiralarını şiddetle kınıyoruz. Kuruluşundan bugüne kadar üyelerimizle birlikte büyük bir emek ve özveri ile bugünlere getirdiğimiz partimizin, İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu üzerinden asılsız söylem ve iftira kampanyası ile yıpratılmasına artık daha fazla müsaade etmemizin imkanı kalmamıştır.Bu bağlamda bizlerin İl Başkanımız Sayın Satuk Buğra Kavuncu’ya olan inancı güveni ve desteği tamdır.Her şartta yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız. Aziz milletimizin umudu ve iktidarın tek gerçek alternatifi olan İyi  Parti’nin, organize bir şekilde yıpratılması ve İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu’nun itibar suikastine uğramasının engellenmesi için, adı geçen şahıs hakkında parti tüzüğümüz gereği disiplin hükümlerinin ivedilikle işletilerek partiden ihraç edilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cemal Öztürk 5 ay önce yorumlandı

Fetocu kavgası başladı sayın ülkücüler nefsiniz galip geliyor galiba Fetonun ocağı olan alanda bozulma yok sapa sağlam İlim sahibi ümit hoca Buğra beyi tsnimiyorum oda iyi biridir ülkücüler birbirinizi telef etmeyin davamız zarar görmesin Teklifimdir fetonu siyasi ayağı bulunması için iyi partili vekiller istifa ediniz seçmene iyi anlatın Güçlü Türkiye için saflar sıkı ve güvenli olmalı şüphe olmamalı. Olanlardan çok üzülüyorum kan kaybeden ülkücüler olmamalı MHP BBP iyi parti nedir bu Söz icra yönetim ülkücüler de olmalı Yetki istiyorsanız birbirinizle dalasmayi n Türk milletinin yücelmesi gelişmesi ilerlemesi için çalışın Allah Türk milletini korusun yüceltsin Turan olsun

0 Kişi beğendi.