Washington Times Erdoğan'ı hangi padişaha benzetti ?

25 Aralık 2012 Salı 12:20

Bu kez Washington Times gazetesi Başbakan Erdoğan'ı padişaha benzetti.

Washington Times Erdoğan'ı hangi padişaha benzetti ?

ABD'nin ünlü Washington Times gazetesi Başbakan Erdoğan'ı çarpıcı benzetmelerle eleştirdi. Washington Times Başbakan Erdoğan'ı padişaha benzetti. Gazete Başbakan Erdoğan'ı 4 Osmanlı padişahıyla benzeterek eleştirdi.

Başbakan Erdoğan'ı Kürt açılımı, Ergenekon Davası ve ODTÜ'deki protesto gösterileri üzerinden eleştiren Washington Times bakın Erdoğan'ı hangi padişahlara nasıl benzetti:

4 PADİŞAH BENZETMESİ

- Sultan Bayezid: 1485'te Bayezid, matbaayı yasaklamıştı, Erdoğan'ın Türkiyesi de dünyada en çok gazetecinin hapis yattığı ülke.

- Sultan Abdulhamid: 1880'de Adbulhamid, Şeyh Ubydullah'ın tavsiyesini dinleyerek Kürtler'e kısmı otonomi vermiş, ancak daha sonra bunu geri almıştı. Erdoğan da Kürt açılımının ardından Abdulhamid gibi davrandı.

- Sultan Mahmud: Kendi istediklerini yapmayan padişahlara karşı ayaklanan Yeniçeriler'e karşı Sultan Mahmud Yeniçeri Ocağı'nı kapatmıştı. Erdoğan da Ergenekon  Davası'yla partisine muhalefet eden yüzlerce general ve üst düzey subayı etkisiz hale getirdi.

- Sultan Selim: Üçüncü selim, reform yanlısı iyi eğitimli bir padişahtı, ancak orduyu reforme etme girişimi başarısız oldu ve suikast sonucu hayatını kaybetti. Başbakan Erdoğan da kendini tehdit altında hissetmiş olacak ki muhalif kimliğiyle tanınan ODTÜ'ye 2500 polis, 20 zırhlı ve 105 koruma aracıyla gitti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x