Yeni Bir Milliyetçi Parti mi Kuruluyor

24 Aralık 2012 Pazartesi 11:21

Meral Akşener MHP'den ayrılacak mı? Yeni bir siyasi oluşumun içinde yer alacağı iddia edilen MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, iddialara 'MHP dışında hiçbir oluşumda yer almam' sözleriyle yanıt verdi.

Yeni Bir Milliyetçi Parti mi Kuruluyor

 Bazı internet sitelerinde yeni bir partinin oluşumuna dair haberler çıkmıştı. Milliyetçi-muhafazakar kesime yönelik siyaset yapacak yeni partide yer alacak isimlerden birinin de MHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Meral Akşener olduğu iddia edilmişti.

Meral Akşener çıkan haberler sert tepki gösterdi. Meral Akşener, yeni bir siyasi partiye katılacağı yönündeki haberlerin ardından yaptığı açıklamada “MHP dışında hiçbir oluşumda yer almam” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, “Önümüzdeki günlerde yeni bir siyasi partinin kurulacağı ve bu partinin içinde Meral Akşener’in de yer alacağı gibi yalan ve maksatlı bir takım haberler, belli odaklar tarafından kasıtlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu gibi haberlere kimsenin itibar etmemesini tüm kamuoyuna duyururuz” açıklamasında bulundu.

Öte yandan, aynı haberle ilgili ismi geçen MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan da Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Sinan Oğan, “Yeni bir parti kurma çalışması olduğu ve benimde içerisinde yer alacağım şeklindeki haber tamamen asılsızdır. Partimin ve milliyetçi ülkücü hareketin emrinde çalışmalarımı dün olduğu gibi bugün de yarın da aynı tempoda devam ettireceğim. Başkalarını bilmem ama benim hedefimde AKP var, iktidar var, bölücüler var...” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder

@name x