YSK İstanbul'da yeniden seçim kararı alabilir

19 Nisan 2019 Cuma 11:25

YSK’nın İstanbul'da mazbatayı İmamoğlu'na verme kararını yorumlayan Murat Yetkin, 'YSK İstanbul seçimlerini hala tekrarlayabilir, ama İmamoğlu’nun mazbatayı almasıyla Türkiye’de yeni bir sayfa açılıyor.' dedi.

YSK İstanbul'da yeniden seçim kararı alabilir
 31 Mart Seçimlerinin üzerinden 17 gün geçtikten sonra İstanbul İl Seçim Kurulu Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığına dair mazbatayı teslim etti.

YSK yeniden seçim kararı alabilir

Gazeteci Murat Yetkin, konu üzerine durum değerlendirmesi yaptığı konuşmasında, 'Bu aşamadan sonra Yüksek Seçim Kurulu AK Parti’den gelen itiraz ya da muhalefetin ifadesiyle baskılar sonucu hala 2 Haziran’da seçim tekrarı kararı alabilir.' ifadelerini kullandı.

Seçim tekrarı olsa bile...

Yetki devamında dikkat çeken bir iddia ortaya atarak 'Ama seçim tekrarı olsa bile, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Adaylara değil, bana oy vereceksiniz” dediği 31 Mart seçimlerinde Türkiye’nin en büyük beş şehrinin belediye başkanlıklarını muhalefet adaylarının kazandığı tescil edilmiş oldu.' şeklinde yorumda bulundu.

Murat Yetkin'de çarpıcı yorum! YSK İstanbul'da yeniden seçim kararı alabilir
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ali yurdakul 1 yıl önce yorumlandı

5 döbem akp ye oy verdim haram zakkum olsun son seçimde imamoğluna gönülden oyumuzu verdik sülalece 57 oy yine vericeğiz hodri meydan.! Memleket kan ağlıyor kimin umrunda.!

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ah Vatan 1 yıl önce yorumlandı

ysk istanbulda yüz kez seçim yapsa imamaoğlı kazanır. bu durumu akp lilerde biliyor. onların amacı fırıldakları yürümedi yeni fırıldaklar hazırladık bir daha seçim yapalım diyorlar

1 Kişi beğendi.