Bebekler en fazla mevsim geçişlerinde hasta oluyor

06 Mart 2013 Çarşamba 13:10

Uzmanlar, mevsim geçişlerinde bebeğe banyo yaptırırken oda sıcaklığı muhafazasının önemli olduğunu belirtti.Kıştan ilkbahara geçişte bebek yıkamalarında ailelerin dikkatli olması tavsiyesinde bulunan çocuk hastalıkları uzmanları, çocuklarda...

Bebekler en fazla mevsim geçişlerinde hasta oluyor

Uzmanlar, mevsim geçişlerinde bebeğe banyo yaptırırken oda sıcaklığı muhafazasının önemli olduğunu belirtti.

Kıştan ilkbahara geçişte bebek yıkamalarında ailelerin dikkatli olması tavsiyesinde bulunan çocuk hastalıkları uzmanları, çocuklarda en fazla üst solunum yolu hastalıklarının mevsimsel geçişlerde meydana geldiğine dikkat çekti. Annelerin bebeklerini banyo yaptırırken kıştan bahara geçildiği rehavetine kapılmamaları uyarısında bulunan Antalya'nın Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Kuru, mevsim değişikliği için en riskli ayların mart ve nisan olduğunu söyledi. Bahara girdik diyerek oda sıcaklığı kontrol edilmeden yaptırılan banyoların bebekleri hasta edebileceğini vurgulayan Kuru, bebekler yıkandıktan sonra hızlı bir şekilde kurulanarak, üşütülmeden üstünün giydirilmesi gerektiğini kaydetti.

Kuru, "Yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de en fazla üst solunum yolu rahatsızlıkları mevsimsel geçişlerde oluyor. Anneler, bebeklerini banyo yaptırırken ilkbahara giriyoruz diyerek rehavete kapılmamalı. Bebek hastalanmaları en fazla mevsim geçişlerinde oluyor. " diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x