HAMİLE KADIN KORONAVİRÜS’TEN HAYATINI KAYBETTİ

31 Mart 2020 Salı 10:32

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde yaşayan ve kocası ile birlikte korona virüs nedeniyle tedavi altına alınan 8 aylık hamile kadın hayatını kaybetti, bebeği ise ameliyatla kurtarıldı.

HAMİLE KADIN KORONAVİRÜS'TEN HAYATINI KAYBETTİ

 Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşayan Recep Aydın ve 8 aylık hamile olan eşi Betül Aydın’ın (38), kaldırıldıkları Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı.

HAMİLE KADIN MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Hastanede tedavi altında alınan çiftten kronik bronşit hastası olduğu öğrenilen Betül Aydın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

BEBEK KURTARILDI 

Betül Aydın’ın 8 aylık bebeği ise ameliyatla kurtarıldı. Bebek, kuvöz ile İstanbul’da bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı.

BABANIN TEDAVİSİ SÜRÜYOR 

Betül Aydın’ın cenazesi ise yapılan işlemlerinin ardından, Kartepe ilçesinde bugün toprağa verildi. Betül Aydın’ın eşi Recep Aydın’ın ise Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

HAMİLEYKEN ÖLEN KADINLAR ŞEHİD SAYILIR

İslam’da hamile bir kadının herhangi bir sebepten dolayı ölmesi nedeniyle şu Hadis-i Şeriflere göre şehit sayılıyor:

Hamile iken, doğururken veya lohusa iken ölen müslüman kadın şehittir.” [Taberani]

Müslüman kadın, hamilelikten doğuma kadar ve çocuğu memeden kesene kadar Allah yolundaki mücahid gibi olup ölürse şehit sevabı verilir.” [Taberani]

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x