Virüs hızla yayılıyor

31 Ocak 2020 Cuma 13:43

Çin, koronavirüs ile mücadelede koruyucu kıyafetler, maskeler ve gözlükler bulmada zorluk çekiyor. Her gün 100 bin parçaya ihtiyaç duyan Çin hükümeti bunun ancak üçte birini karşılayabiliyor.

Virüs hızla yayılıyor
Çin’de günden güne yayılan Koronavirüs ile mücadele için koruyucu elbise , maskeler ve gözlükler oldukça önem taşıyor. Ülkede neredeyse maskesiz dolaşan yok.

Hastalık beraberinde maske ve koruyucu elbise ihtiyacını doğurdu ancak Çin Devleti korona virüsü kadar hızlı olamadığından dünyadan yardım bekliyor.

Hastalığın yayıldığı Hubei eyaletinde her gün 100.000 parça koruyucu giysi ve ekipmana ihtiyaç duyuluyor ancak ülkede günlük olarak sadece 30.000 ürün üretebiliyor.

Bu aşamada günlük 100 bin ihtiyaç parçayı tedarik etmek için Tayvan, Japonya, Güney Kore ve UNICEF’ten gelen yardımlar bile yetersiz kalıyor.

Güney Kore 2 milyon maske, 100.000 takım gözlüğü ve 100.000 koruyucu giysi gönderdi. Japonya bu hafta Çin'e 1 milyon maske gönderdi.

Çin sağlık otoritelerine göre, 213 kişi virüsten dolayı hayatını kaybederken hastalık şimdiden 31 eyalet ve belediyesine yayılmış durumda.

Çin resmi makamlarına göre hastalık şu ana kadar 9816 kişiye bulaşmış durumda.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x