Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasında, Sanica Boru Elazığ Spor ile Gaziantep Spor 0-0 berabere kaldı.

Maç sonrası açıklama yapan Gaziantep Spor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, oyuncularını tebrik etti. İkinci yarının başında 10 kişi kalmalarına rağmen aldıkları 1 puanın çok önemli olduğuna dikkat çeken Karaman, "Oynadığımız maç, 3 haftada 6. maçımızdı ve uzatmaya giden bir kupa maçında yaklaşık 70-75 dakika yine 10 kişi de orada oynadık. Hatta kupa maçının en son bölümde de 9 kişi kaldık." dedi.

Maç öncesi fikstüre bakıldığı zaman puan ve sıralama açısından son derece önemli bir maç yaptıklarını belirten Karaman, maçın hakemini de kutladı. "Oyunda kırmızı kart var ama 90 dakikaya baktığınız zaman, maçın hakem ekibi, iki takımı yakacak büyük bir hata yapmadan başarıyla bu maçı bitirmiştir." diyen Karaman, şöyle konuştu:

"İkinci yarı belki sayısal denge olsaydı daha farklı olabilirdi. Ama 10 kişiyle oynadıktan sonra da artık 1 puanın da son derece önemli bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Son maçımızı da Mersin'le kendi evimizde oynayacağız. Fazla rotasyon yapma imkanımız yok. İşte birinci kaleci olmadı, ikinci kaleci olmadı ama bugün Eray'ı da burada tebrik etmek istiyorum. Hem kupa maçında oyuna girdiği bölümde, hem de bugünkü maçta da çok rahat bir oyun çıkardı. Zaten kendisiyle geçen sene de kupa aldık."

Gaziantepspor Kalecisi Eray ise "Gönül buradan 3 puan ile ayrılmayı isterdi, fakat 10 kişi kaldık. Bu da bizim için bir dezavantaj oldu. Önümüzde Mersin maçı var ona iyi hazırlanıp kazanarak, ilk yarıyı sağlıklı bir şekilde bitirmek istiyoruz." şeklinde konuştu. Bir gazetecinin, "Önceki maçlarda iyi bir performans göstererek kaleyi sen devraldın, neler düşünüyorsun?" sorusuna Eray, "Ben her hafta oynayacakmışım gibi çalışıyorum, eğer iyi oynadığımı söylüyorsanız ne mutlu bana." şeklinde cevap verdi.

Gaziantepspor’lu İvan, "Her iki taraf içinde çok zorlu bir maçtı. Maçtan önce arkadaşlar aramızda bu maçı yenebileceğimizi söylemiştik. İlk yarıda da bunu gösterdik. Pozisyonlarımız var. Fakat tek eksik olan şey gol. İkinci yarının başında kırmızı kart gördük ve bununla beraber defansa çekildik. Bu maçı on bir on bir devam ettirebilseydik kazanabilirdik. Ama neredeyse ikinci yarıyı eksik oynamamıza rağmen 1 puan almış olmak da iyidir diye düşünüyorum." dedi.

YILMAZ VURAL: 1 PUANA ÜZÜLDÜK

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, çok heyecanlı ve tek kale bir maç oynadıklarını belirterek, "Adeta tek kale oynadığımız bir maç izlettik taraftarlarımıza. Pozisyon zenginliği açısından bayağı bir pozisyonumuz vardı. İkinci yarının başında gelen kırmızı karttan sonra adeta tek kale oynadık. Ama sonuca gidemedik.İyi oynayan, iyi organize olan, rakip kaleye giden bir takımız, ama sonuç olarak o topu kaleye sokacak adamımız eksik. Bu eksikliği giderme yoluna gitmemiz gerekiyor." dedi.

Sorunları da olsa da Gaziantepspor’un iyi bir takım olduğuna dikkat çeken Vural sözlerini şöyle sürdürdü: "Bundan sonraki çabamız Sivasspor deplasmanından 3 puan almak. Tüm hazırlıklarımızı bu yönde yapacağız. Zor bir puan mücadelesiydi, iyi motive olmuştuk, kaçan puana üzüldük ama puan puandır bir puan da iyidir."

Sanica Boru Elazığsporlu İvesa ise seyircilerine teşekkür ederek, "90 dakika boyunca bizi destekleyip moral verdiler. Ama top içeri girmek istemeyince girmedi. Bu yüzden üzgünüz." şeklinde konuştu.

Sanica Boru Elazığsporlu Görkem ise şöyle görüş bildirdi: "Evimizde olan bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Ama bir türlü skoru yakalayamadık.10 kişi kalan rakip de kapandı. Tabi onlar için 1 puan yeterliydi burada 10 kişi kalan takım için. Önümüzdeki maçta bunu telafi etmeye çalışacağız, yani buğün 2 puanlık kayıbımız oldu"