ABD'li ünlü golfçü, Türkmenistan'da golf sahası inşa edecek

08 Mayıs 2015 Cuma 14:36

Asya Oyunları'na 2017 yılında ev sahipliği yapmaya hazırlanan Türkmenistan'da çeşitli spor dallarının yaygınlaştırılması için önemli yatırımlara imza atılıyor. Ülkede golf sahasının inşa edilmesi için çalışmalar başlatıldı....

ABD'li ünlü golfçü, Türkmenistan'da golf sahası inşa edecek

Asya Oyunları'na 2017 yılında ev sahipliği yapmaya hazırlanan Türkmenistan'da çeşitli spor dallarının yaygınlaştırılması için önemli yatırımlara imza atılıyor. Ülkede golf sahasının inşa edilmesi için çalışmalar başlatıldı. Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Türkmenistan-ABD İş Konseyi Başkanı Eric Stuart ve Nicklaus Desing golf şirketi Başkanı Jack Nicklaus ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkmenistan ile ABD arasındaki işbirliği konuları ele alındı. Özellikle spor alanında gelecekte yapılabilinecek iş alanları doğrultusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Taraflar, 2011-2020 Ulusal Kalkınma Programı kapsamında spor alanındaki bir dizi projelerin hayata geçirilmesi konusunda görüştüler.
Jack Nicklaus, Türkmenistan'da golf sporunun yaygınlaştırılması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydederek, "Türkmenistan'da en iyi hem de en kaliteli golf sahası inşa edeceğiz. Bu projeyi, 2017 Asya Oyunları'na yetişdirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x