Abdullah Avcı: Ligde dördüncü sırada bulunmak inanılmaz keyifli

05 Mayıs 2015 Salı 09:57

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Süper Lig’de Avrupa kupalarına katılmak için mücadele ettiklerini ve ligde dördüncü sırada bulunmanın inanılmaz keyifli olduğunu söyledi. Trabzonspor’un eski futbolcularından İsmail...

Abdullah Avcı: Ligde dördüncü sırada bulunmak inanılmaz keyifli

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Süper Lig’de Avrupa kupalarına katılmak için mücadele ettiklerini ve ligde dördüncü sırada bulunmanın inanılmaz keyifli olduğunu söyledi.

Trabzonspor’un eski futbolcularından İsmail Gökçek’in başkanlığını yaptığı ALS Derneği’nin düzenlemiş olduğu ‘Yaşamak yetmez, yaşatmak lazım’ paneline katılan Avcı, İsmail Gökçek’e moral verip onunla yakından ilgilendi. Moderatörün “Bu sene kim şampiyon olur ?” sorusuna Tecrübeli hoca, gülerek "Aman, biz şampiyonuz. Dördüncü bitirirsek şampiyon gibi olacağız." cevabını verdi.

Tecrübeli hoca, sempozyumun bitiminde basın mensuplarının takımın ligdeki konumu ve Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı hakkında açıklamalarda bulundu. Takımının Avrupa kupası hedefi konusunda ise Abdullah Avcı, şunları ifade etti:

"Aslında sezona böyle bir hedef ile başlamadık, ama takım oyunu her iki yönüyle beraber gelişim gösterince önümüze böyle bir hedef çıktı. Yarış devam ediyor ligde dördüncü sırada olmak inanılmaz keyifli. Az hata yapanın daha fazla puan alacağı haftalar içindeyiz. Umarım bunun karşılığını biz alırız."

SÜPER LİG’DEKİ ŞAMPİYONLUK YARIŞI


Öte yandan geçtiğimiz hafta içinde bir gazetede ağzından 'Fenerbahçe şampiyon olur' şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması ve şampiyonluk yarışının sorulması hakkında ise tecrübeli hoca, şunları kaydetti:

"Biz sadece oynanan oyunlara ve rakiplere bakarız. Kim şampiyon olacaksa da buna saygı gösteririz. Biz sadece dışarıdan seyreden birisiyiz. Sohbet anında olan şeyler yanlış aksettirilebiliyor. Benim Fenerbahçe ile maçım var, böyle şeylerin olması üzücü. Keyifli bir mücadele olmasını umuyoruz, hak eden kazansın."

Eski takım arkadaşı ALS Hastası İsmail Gökçek’in kendilerine son derece örnek olduğunu vurgulayan Avcı, "İsmail hem benim takım arkadaşım hem de aile dostum. 1999 depreminden sonra böyle bir şey oldu. Elimden geldiğince bu işin içinde olmaya çalışıyorum. Dışarıda bazen maçı kaybettin, kazandın üzülüyorsun, sonra buraya gelip gerçekleri görüyorsun. Onların yanında olmak bizi mutlu ediyor." diyerek sözlerini tamamladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x