Adana Demirsporlu 42 taraftar hakkında yasal işlem yapıldı

22 Mayıs 2013 Çarşamba 17:29

Adana Emniyet Müdürlüğü, pazar günü Adana Demirspor-Manisaspor arasında oynanan PTT 1'inci Lig play-off ilk maçında taşkınlık yapıp stada usulsüz giren, yasa dışı bilet satan ve alan, stat dışında meşale satan, içeride meşale yakan,...

Adana Demirsporlu 42 taraftar hakkında yasal işlem yapıldı

Adana Emniyet Müdürlüğü, pazar günü Adana Demirspor-Manisaspor arasında oynanan PTT 1'inci Lig play-off ilk maçında taşkınlık yapıp stada usulsüz giren, yasa dışı bilet satan ve alan, stat dışında meşale satan, içeride meşale yakan, uyuşturucu madde bulunduran 42 taraftar hakkında yasal işlem yapıldığını açıkladı.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, maç öncesinde taraftar üzerinde yaptıkları aramalarda yanıcı, yakıcı, ezici, yaralayıcı madde ve aletlerin ele geçirildiğini, stadın giriş turnikelerindeki kontrolde 12 kişinin alkollü olduğu tespit edilerek içeri alınmadığını ifade edildi. Maç öncesinde ve sonrasında alınan etkin güvenlik önlemleri sayesinde olası müessif hadiselerin engellendiğini belirtildiği açıklamada, kimlikleri tespit edilen, 17 kişiye taşkınlık yapmaktan, 14 kişiye stadyum içerisine usulsüz girmekten, 5 kişiye yasa dışı bilet satmaktan, 3 kişiye yasa dışı bilet almaktan,1 kişiye stadyum dışında meşale satmaktan, 1 kişiye stadyum içerisinde meşale yakmaktan, 1 kişiye uyuşturucu madde bulundurmaktan Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde adli işlem yapıldığı aktarıldı. Emniyetin açıklamasında, “Amacımız halkımızın, taraftarın, yöneticilerin, sporcuların ve takımlarımızın desteği ile sportif faaliyetlerin bütün unsurlarının duyarlı hale getirilmesi, müsabakaların ailece izlenebilecek bir ortamda gerçekleşmesi, centilmenlik ve fair play konusunda Türkiye' ye örnek olacak bir ortamın oluşmasına katkı sunmak. İlimizdeki bütün spor müsabakalarının, Adana’ya yakışır bir şekilde, fair play çerçevesinde yapılabilmesi amacıyla gerekli her türlü önlem alınmaya devam edilecek." denildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x