Adıyamanlı işitme engelli sporcular Türkiye ikinicisi oldu

07 Şubat 2013 Perşembe 18:27

Adıyaman İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mahmut Zafer Taştan ilk defa katıldıkları Türkiye Judo Şampiyonasından başarı ile dönerek takım halinde Türkiye ikincisi olduklarını söyledi. Kendilerine destek veren Adıyaman Valisi Mahmut...

Adıyamanlı işitme engelli sporcular Türkiye ikinicisi oldu

Adıyaman İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mahmut Zafer Taştan ilk defa katıldıkları Türkiye Judo Şampiyonasından başarı ile dönerek takım halinde Türkiye ikincisi olduklarını söyledi. Kendilerine destek veren Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş'a teşekkür eden Taştan, "Bizlere her zaman destek olan sayın valimize teşekkür ediyoruz. Bu desteklerin devam etmesi ile birlikte, bizlerde daha çok çalışarak, önümüzdeki yıl Türkiye Şampiyonluğu sözünü veriyoruz” dedi.

19-20 Ocak 2013 tarihleri arasında Karaman’da yapılan İşitme engelliler Türkiye Judo Şampiyonasına katılan Adıyaman İşitme Engelliler Spor Kulübü büyük bir başarı ile döndü. Judo Şampiyonasında dereceye girerek takım halinde Türkiye ikincisi olan Adıyaman İşitme Engelliler Spor Kulübü sporcularından Mahmut Gelincik, Battalgazi Özkan, Mehmet Fuat Buluk ve Ali Ersoy, beraberinde Gençlik ve Spor Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mahmut Zafer Taştan ve Antrenör Harun Reşit Küçükel ile birlikte Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, şampiyonluk sevincini paylaşıp, kupayı takdim ettiler.

Karaman ilinde düzenlenen Türkiye Judo Şampiyonasına katılarak Türkiye ikincisi olan Adıyaman İşitme Engelliler Spor Kulübünün başarısının mutluluk verici olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, “19-20 Ocak 2013 tarihleri arasında Karaman ilimizden yapılan İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonasına ilimizden 4 sporcu ve 1 antrenör katılmıştır. Yapılan müsabakalar sonucunda Adıyaman İşitme Engelliler Spor Kulubünden şampiyonaya katılan sporcularımız 2 ikincilik ve 2 üçüncülük alarak ve büyük bir başarı göstererek, Türkiye ikincisi oldular. Karaman ilinde yapılan bu müsabakalarda takım halinde ilk defa katıldıkları finallerde Türkiye ikincisi olan Adıyaman İşitme Engelliler Spor Kulübümüzün bu başarıları bizleri gururlandırmıştır. Bizlere bu sevinci yaşatan sporcularımıza ve onları yetiştiren antrenörlerine teşekkür ediyorum. İşitme Engelli sporcularımıza her zaman olduğu gibi bundan sonrada destek olmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x