Akdeniz Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası yarın başlıyor

20 Şubat 2013 Çarşamba 14:10

5. Uluslararası Manavgat Oryantiring Günleri ve Akdeniz Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası 21-24 Şubat tarihleri arasında Antalya'nın Manavgat ilçesinde yapılacak. Şampiyonaya 30 ülkeden bin 500 yerli ve yabancı sporcunun katılması bekleniyor....

Akdeniz Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası yarın başlıyor

5. Uluslararası Manavgat Oryantiring Günleri ve Akdeniz Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası 21-24 Şubat tarihleri arasında Antalya'nın Manavgat ilçesinde yapılacak.

Şampiyonaya 30 ülkeden bin 500 yerli ve yabancı sporcunun katılması bekleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Oryantiring Federasyonu (TOF), Antalya Valiliği, Manavgat Kaymakamlığı ve sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği şampiyonanın 4 etapta yapılacağı ifade edildi.

Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, yaptığı açıklamada, bu yıl beşincisi yapılacak olan oryantiring (koşarak yön bulma) IOF takviminin belirlediği kriterlerde yapılacağını söyledi. Dört gün sürecek yarışların 4 etaptan oluştuğunu belirten Bulgurlu, ilk yarışın yarın Sorgun'da başlayacağını söyledi. Etapların Sorgun Çamlığı, Titreyengöl, Selge ve Seleukeia antik kentler olduğunu belirten Bulgurlu, İskandinav ülke sporu olarak bilinen oryantiringin Türkiye'de son 10 yıl içinde 7'den 77'ye yaptığını kaydetti.

TOF Başkanı Tekin Çolaklıoğlu da, yarışmanın IOF takviminde yer aldığını söyledi. Şampiyonanın Türkiye'nin dünyada tanıtılmasına katkı sağlayacağını belirten Çolaklıoğlu, bu tür uluslararası organizasyonun bölgenin tarihi ve doğal güzellikleri ve ülke tanıtımına katkı sağlayacağına yürekten inandıklarını ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x