Avrupa Şampiyonu takıma üniversiteden ödül

01 Mart 2013 Cuma 18:28

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Eurohockey 2013 turnuvasında Türkiye'yi temsil eden ve tüm rakiplerini yenerek Avrupa şampiyonu olan AİBÜ Highway Outlet Kulübü...

Avrupa Şampiyonu takıma üniversiteden ödül

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Eurohockey 2013 turnuvasında Türkiye'yi temsil eden ve tüm rakiplerini yenerek Avrupa şampiyonu olan AİBÜ Highway Outlet Kulübü Bayan Hokey Takımı’nı öğle yemeğinde ağırladı.

Sosyal Tesis’teki yemeğe Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun’un yanı sıra rektör yardımcıları Prof. Dr. Kenan Gümüştekin ve Prof. Dr. Cabir Terzioğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, AİBÜ Spor Kulübü üyesi ve BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ümit Karlı, AİBÜ Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Uçan, AİBÜ Spor Kulübü Antrenörü Yasin Yükseler ile Bayan Hokey Takımı katıldı.

Rektör Prof. Dr. Coşkun, elde ettiği Avrupa şampiyonluğu ile üniversitenin ismini dünyaya duyuran takımı ve yöneticileri bir kez daha kutladı. AİBÜ Rektörlüğü, AİBÜ Spor Kulübü Bayan Hokey Takımı oyuncularına, işadamı Orhan Uçar’ın sponsorluğunda çeyrek altın ve hediye takdim etti. Şampiyon oyuncular, üniversite yönetimi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

“TAKIM, BU BAŞARISIYLA ÜLKE PUANINI ARTIRDI”

Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Uçan, elde edilen başarının önemine değinerek, “Bu sonuçla, 2014’te yapılacak olan Avrupa Kulüpler Trophy Şampiyonası’na gitmeye hak kazandık. Bu şampiyonada ülkemizi kulüpler bazında biz temsil edeceğiz. Elde ettiğimiz başarıyla aynı zamanda ülkemizin, hem hokeyde hem de diğer spor alanlarında puanını arttırmayı başardık.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x