Aykut Kocaman’dan temkinli açıklama

11 Nisan 2013 Perşembe 12:50

UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final rövanş maçında bugün Lazio ile deplasmanda karşılaşacak Fenerbahçe’de Aykut Kocaman’dan temkinli açıklamalar geldi.

Aykut Kocaman'dan temkinli açıklama

 Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Roma Olimpiyat Stadı’nda Dirk Kuyt’ın da bulunduğu basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çeyrek finalin ilk maçını istedikleri sonucu aldıklarını belirten Kocaman, "İlk maçtaki 2-0'lık skorun küçük de olsa bize bir avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Önce çeyrek finali gördük. İlk maçı çok başarılı oynadık. Aynı başarıyla sahada olup kulüp tarihimizde ilk defa yarı finali görme amacı ve azmindeyiz. Ancak şunu ifade etmek gerekiyor, çok zor olacak. Dünkü Galatasaray maçı bunu gösterdi, 3-0'lık galibiyet bile Real Madrid gibi bir takıma yetmeyebiliyordu. Bir İtalyan takımıyla oynayacağız. Onlar da turu geçmek için büyük çaba ortaya koyacak. Önümüzün tıkanması için pek çok neden var ancak bunların üstesinden gelecek çapta ve karakterde bir takıma sahibiz. Umarım turu geçen taraf biz oluruz." dedi.

Lazio maçı kadrosuna ilişkin soruya, 4-5 futbolcusunun hasta olduğunu, onların durumlarına göre kadroyu şekillendireceğini vurgulayan Kocaman, "Hiçbir şekilde kadroyla ilgili bir şey söyleme şansına sahip değilim" ifadesini kullandı.

Kocaman, "Sahaya çıkacak kadro için bir şey söylemek doğru olmaz. 24 saate yakın zaman var. 4-5 futbolcu arkadaşımızın, hastalıklarla ilgili sıkıntıları vardı. Onların ne kadar toparlanacağı kadroyu yapılandırmamızda büyük rol oynayacak. Bu nedenle kadroyu pek açıklamak gibi bir niyetim yok. Böyle bir sıkıntı var. Hiçbir şekilde kadroyla ilgili bir şey söyleme şansına sahip değilim." diye konuştu.

‘SALİH İÇİN SABIR…’

Kocaman, Salih Uçan'ın ilk 11'de olup olmayacağının sorulmasına karşılık, genç futbolcu için sabırlı olunması gerektiğini dile getirdi.

Salih’in, Fenerbahçe’yi temsilen yüzlerce maçta forma giyeceğini düşünen Kocaman, "Başka da bir şey söylemeye gerek yok. Yeni yetişen, çok yetenekli, beklentileri olan bir oyuncuyu ruhsal açıdan da biraz korumak gerektiği düşüncesindeyim. Allah sağlık sıhhat verirse yüzlerce maç oynayacak Fenerbahçe için. Biraz daha onunla ilgili sabırlı olmalıyız ve tam olarak oturmasını beklemeliyiz" dedi.

UEFA'nın ırkçılığa karşı aldığı kararlar konusunda düşüncesi sorulan Kocaman,"Sadece futbol sahaları için değil, bütün insanlık için düşünülmemesi, konuşulmaması gereken bir şey bu. Bırakın futbol sahalarını, evrenin hiçbir yerinde, insanın olduğu her yerde düşünülmemesi gerekir. Irkçılık denen şeyin insanlığın geldiği bu seviyede konuşulması bile abes" dedi.

Lazio'nun taraftarından yoksun oynamasının kendilerine küçük de olsa bir avantaj sağladığına işaret eden Kocaman, "Bütün spor karşılaşmalarının sonuçlarına bakıldığında evinde oynayan takımların daha fazla başarılı olduğu görünüyor. Buradaki ana etken seyircinin olması. Futbol takımı için seyirci itici bir güçtür" diyerek açıklamalarına son verdi.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x