Bakü2015'te Yakup Gör çeyrek finale yükseldi

18 Haziran 2015 Perşembe 10:16

Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de düzenlenen Bakü2015 1. Avrupa Oyunları'na yapılan müsabakalarla devam edilirken, serbest güreş müsabakalarının ikinci gününde 4 sıklette daha madalyalar sahiplerini bulacak. Bakü'deki Haydar Aliyev Arena'da...

Bakü2015'te Yakup Gör çeyrek finale yükseldi

Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de düzenlenen Bakü2015 1. Avrupa Oyunları'na yapılan müsabakalarla devam edilirken, serbest güreş müsabakalarının ikinci gününde 4 sıklette daha madalyalar sahiplerini bulacak.

Bakü'deki Haydar Aliyev Arena'da yapılan müsabakalarda 70 kiloda mindere çıkan serbest güreşçi Yakup Gör, Slovak güreşçi Robert Olle`yi teknik üstünlükle 10-0 yenerek çeyrek finale yükseldi. Ay yıldızlı güreşçi çeyrek finalde İtalyalı rakibi Angelo Costa ile karşılaşacak.

Türkiye'nin madalya beklediği isimlerden biri olan 70 kilo güreşçi Yakup Gör, ilk turu bay geçti, çeyrek final mücadelesinde ise Slovakya'dan Robert Olle ile yaptığı müsabakayı 10-0 teknik üstünlükle kazandı ve adını çeyrek finale yazdırdı. Yakup Gör, iyi başladığı ilk devreyi 4-0 önde geçerken, üstünlüğünü ikinci devrede de devam ettirdi ve 6 puan daha alarak durumu 10-0 yaptı. Teknik üstünlükle de minderden galip ayrıldı.

Yakup Gör, çeyrek finalde Avusturyalı rakibini geçen İtalyan güreşçi Angelo Costa ile mücadele edecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x