Başkan Orman, Beşiktaş’ın yeni stat projesini anlattı

24 Şubat 2013 Pazar 12:52

Beşiktaş yönetimi taraftara stat müjdesi vermeye hazırlanıyor. Yeni stat projesinin detayları hakkında bugün yapılan Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda bilgi veren Başkan Fikret Orman, stadın tüm izinlerinin alındığını...

Başkan Orman, Beşiktaş'ın yeni stat projesini anlattı

Beşiktaş yönetimi taraftara stat müjdesi vermeye hazırlanıyor. Yeni stat projesinin detayları hakkında bugün yapılan Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda bilgi veren Başkan Fikret Orman, stadın tüm izinlerinin alındığını ve inşaatı da daha ucuz olacağı için Beşiktaş İnşaat A.Ş'nin yapacağını söyledi.

Projeden sorumlu yönetim kurulu üyesi Umut Güner yaptığı açıklamada, önemli proje detayı hakkında bilgiler verdi. Projeye göre, denize bakan kuleler ve tarihi yapı aynen korunacak. Stadın çevresinde bu tarihi yapıyla uyumlu bir atmosfer oluşturulacak. Bunun için özel taş ve sütunlarla stat çevrelenecek.

600 araçlık bir otopark alanı da olacak stadın 40 bin kişi kapasitesili olması bekleniyor. Projeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Güner, Beşiktaş'ın kuruluşuna atıfta bulunarak, kapasitenin 40 bin 903 olmasını düşündüklerini belirterek, projede stadın çatısının şeffaf görünümlü olacağını söyledi.

Stat, sadece futbol maçlarına değil; sanat, müzik, spor ve kongre dahil olmak üzere her türlü organizasyona ev sahipliği yapacak. Statta tribünler iki kat olacak. Alt ve üst tribün arasında 2'şer kat loca inşa edilecek.

Beşiktaş yönetimi stadı 100-120 milyon dolar maliyetle sadece 18 ay içinde tamamlamayı planlıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x