Batmanlılar Fenerbahçe'nin başarısı için türbede dua etti

02 Mayıs 2013 Perşembe 16:29

Batman’ın Gercüş İlçesi’nde Benfica maçı öncesi bir gurup Fenerbahçe taraftarı türbede başarı ve tur için dua etti.UEFA Avrupa Ligi yarı final rövanşındaki Benfica - Fenerbahçe maçı öncesi Batman’dan Fenerbahçe’ye büyük destek...

Batmanlılar Fenerbahçe'nin başarısı için türbede dua etti

Batman’ın Gercüş İlçesi’nde Benfica maçı öncesi bir gurup Fenerbahçe taraftarı türbede başarı ve tur için dua etti.

UEFA Avrupa Ligi yarı final rövanşındaki Benfica - Fenerbahçe maçı öncesi Batman’dan Fenerbahçe’ye büyük destek geldi. Fenerbahçeli taraftarlar türbeye giderek Benfica maçı öncesi dua ederek takımlarına manevi destek verdi.

Avrupa'da futbol tarihinin en başarılı sezonunu yaşayan ve Avrupa'da ilk kez yarı final oynayan Fenerbahçe ilk maçta 1-0 yendiği Portekiz temsilcisi Benfica ile rövanş karşılaşmasına bu akşam çıkıyor. Zorlu maç öncesinde Fenerbahçe taraftarları Batman’ın Gercüş İlçesi'ndeki Gercüş Mezarlığı'nda bulunan Garipler Türbesi'ne giderek takımlarına dua etti. Çocukları ile beraber Fenerbahçe bayraklarını taşıyan taraftarlar Fenerbahçe lehine slogan atarak türbeye gidip dua okudu.

Dua sonrası türbedeki ağaca bez bağlayan taraftarlar, daha sonra beraberlerinde getirdikleri bisküvi ve meyve sularını dağıttı. Dev maç öncesinde Fenerbahçeli taraftarların tek hedefi Benfica'yı eleyerek finale yükselmek. Taraftarlar 2008 yılında Fenerbahçe - Chelsea maçı öncesinde yine Garipler Türbesi'ne gelip dua ettiklerini ve o maçı 2-1 aldıklarını ve bu nedenle Fenerbahçe’ye destek vermek için türbeye geldiklerini söylediler.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x