“Bayern Münih, Barcelona’yı küçük düşürdü”

02 Mayıs 2013 Perşembe 11:39

İspanyol basını, Barcelona’nın Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında aldığı 4-0’lık mağlubiyetin ardından, dün akşam oynanan ikinci maçta da Bayern Münih’e kendi evinde 3-0 yenilmesini “küçük düşürüldü” şeklinde değerlendirdi.Barcelona’ya...

'Bayern Münih, Barcelona'yı küçük düşürdü”

İspanyol basını, Barcelona’nın Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında aldığı 4-0’lık mağlubiyetin ardından, dün akşam oynanan ikinci maçta da Bayern Münih’e kendi evinde 3-0 yenilmesini “küçük düşürüldü” şeklinde değerlendirdi.

Barcelona’ya yakın spor gazetelerinden El Mundo Deportivo, “Büyük Bayern” manşetini attı. “Almanlar, dağılmış Barça’nın üzerinden geçtiler.” diye yazan gazete, Robben’in golünün turu geçmek için var olan en küçük ümitleri de bitirdiğini kaydetti.

Bir diğer Katalan gazetesi Sport ise Messi için Tanrı (Dios) yakıştırması yaparak “Tanrısız mucize olmadı” manşetiyle çıktı. “Messi oynamadı ve Barça bir kez daha küçük düşürüldü” yorumunu yapan Sport gazetesi, yarı finaldeki 7-0’lık sonucun Bayern’in taktik ve fizik üstünlüğünün göstergesi olduğuna dikkati çekti.

La Vanguardia gazetesi de “Küçük düşürülme” başlığı altında şu yorumu yaptı: “Alman finali olacak. Tanınmaz Barça, amansız Bayern tarafından yerle bir edildi.”

Real Madrid’e yakınlığıyla bilinen Marca gazetesi, dev rakamlarla “0-7” manşetini attı ve “Bayern, unutulması imkansız elemelerde Barcelona’yı ezdi.” ifadelerini kullandı.

“Tito’nun Barça’sı çöktü. Almanlar hiç kendi rakibi olamayan silik bir takımı eledi (4-0 ve 0-3)” diyen Marca gazetesi, Arjantinli yıldız Leo Messi’nin yedek kulübesinde oturduğunu aktardı.

Bir diğer önemli spor gazetesi AS, “Bayern, Barça’yı bir kez daha yerle bir etti” başlığını kullandı.
Mağlubiyeti “Acizliğin belgesi” olarak lanse eden gazete, “Bayern Münih rövanşta da Barcelona’yı parçaladı. Messi “kötü hissetmesinden ötürü” bir dakika bile oynamadı. En kötüsü de Barça’nın imajı. Almanlar çok üstündü.” değerlendirmesini yaptı.

Diğer İspanyol gazeteleri Barcelona’nın mağlubiyetini şu başlıklarla verdi:
El Pais: “Bayern Barcelona’nın üzerinden geçti”
El Mundo: “Dev karşısında bir başka gülünç durum”
ABC: “Bayern, Barça ile bir kez daha alay etti”
La Gaceta: “Bayern, Barça’yı dağıttı ve onu Nou Camp’ta küçük düşürdü”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x