Beşiktaş'ın idarı ve mali kongresi başladı

24 Şubat 2013 Pazar 12:02

Beşiktaş Jimnastik Kulübü 2012 yılı olağa idari ve mali genel kurul toplantısı BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde başladı.Başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin verdikleri “1 Haziran 2004 – 24 Şubat 2012 tarihleri arasında...

Beşiktaş'ın idarı ve mali kongresi başladı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü 2012 yılı olağa idari ve mali genel kurul toplantısı BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde başladı.

Başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin verdikleri “1 Haziran 2004 – 24 Şubat 2012 tarihleri arasında görev almış yönetim kurulu üyeleri ve yetki sorumlulukları olan kişiler hakkında ihtiyaç duyulduğu takdirde her türlü hukuki işlemi yapmaya yönetim kurulunun tam yetkili kılınmasını” içeren önerge, üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi.

Daha sonra yönetim kurulu adına idari faaliyetler konusunda Genel Sekreter Mesut Urgancılar, üyelere bilgilendirmelerde bulundu. Beşiktaş Kulubü'nün temel problemlerinden birisinin kongre üye yapısı olduğuna vurgu yapan Urgancılar, “Temel problemimiz kongre üye yapısıdır. Bu nedenle zaten bir değişiklik yaptık. Yeni üye sayımız 1660’dır. Yeni üyelerimizin yüzde 35’i İstanbul dışından olmuştur. İnanıyoruz ki; fikri hür, vicdanı hür Beşiktaş kongre üyesi yapısıyla kulübümüz daha ileriye gidecektir." dedi.

Geçtiğimiz yıl Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etme hakkı elde etmesine rağmen kupadan men edildiğini hatırlatan Genel Sekreter, "Bu sezona Samet Aybaba ile başladık. Takımımız şampiyonluk şansını devam ettiriyor. Geçen sezon 5500 olan kombine kart satış adedimiz bu sezon 10880’e yükselmiştir. Son 4 sezonun ortalaması bilet satışı 7746 iken bu sezon 10767 olmuştur. Maç başı 480 bin TL gelir elde edilmiştir." diye konuştu.

Urgancılar, yönetim olarak 61 adet davayı sonlandırdıklarına vurgu yaparak, "Yönetim kurulumuz, 2012 Mart ayında göreve geldiğinden bu yana 26 milyon 220 bin TL’lik 61 adet davayı kapatmıştır ve 39 davayı protokole bağlamıştır." diyerek sözlerini tamamladı.

Mali konular konusunda Yönetim Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller ise yaptığı açıklamada, “2012 Aralık ayı içerisinde derneğimiz bankalar konsorsiyumu ile 30 milyon Dolar’lık kredi anlaşması imzalamıştır ve teminat yapısı olarak kendi kaynaklarımız gösterilmiştir." diyerek şunları söyledi:

"Ayrıca Ziraat Bankası’ndan da kredi elde edilmiştir. Sermaye artırımı konusunda çalışıyoruz. 40 milyon TL’lik sermaye için yüzde 400’lük artış yapılması planlanmaktadır. Derneğin sermaye artırımına katılım payı nakit olarak yapılacaktır. Derneğimize bağlı 4 şirket bulunmaktadır. Önümüzdeki dönemde bu şirketlerin birleşmesini ve halka arzını sağlayacağız. Kulübümüzün net borcu 551.922.761 TL’dir."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x