Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Alanya - Alanya etabi ile başlıyor

25 Nisan 2015 Cumartesi 10:19

Bu yıl 51.'si düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, yarın Alanya - Alanya etabı ile başlıyor. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2. HC kategorisinde yer alan ve 8 etaptan oluşan turun her biri 8 sporcudan oluşan...

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Alanya - Alanya etabi ile başlıyor

Bu yıl 51.'si düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, yarın Alanya - Alanya etabı ile başlıyor. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2. HC kategorisinde yer alan ve 8 etaptan oluşan turun her biri 8 sporcudan oluşan 21 profesyonel takım start alacak.

Bünyelerinde farklı ülkelerden sporcuları barındıran takımlar arasında tescil edildikleri ülkelere göre İtalya'dan 5, Belçika'dan 4, Avustralya ve ABD'den 2'şer, Kolombiya, Fransa, Kazakistan, Polonya, Rusya, Güney Afrika, İspanya ve ev sahibi ülke takımı olarak Türkiye adına yarışacak 1'er takım TUR 2015'te mücadele edecek.

CUMHURBAŞKANI FİNAL ETABINA GELECEK

Geçen yıllarda olduğu gibi yine Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen yarış, 3 Mayıs'ta koşulacak İstanbul-İstanbul etabı ile sona erecek. Final etabına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ödülleri vermek üzere katılacağı açıklandı.

Katılımcıları ve yüksek organizasyon standartları ile uluslararası arenada prestij kazanan TUR, dünyanın önde gelen sporcularının favori yarışması olarak gösteriliyor. 8 etaptan oluşan TUR 2015 parkurları ise şöyle:

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun etapları ise şöyle:
1. Etap: 26 Nisan: Alanya - Alanya
2. Etap, 27 Nisan: Alanya - Antalya
3. Etap, 28 Nisan: Kemer - Elmalı
4. Etap, 29 Nisan: Fethiye-Marmaris
5. Etap, 30 Nisan: Muğla - Pamukkale
6. Etap, 1 Mayıs: Denizli - Selçuk
7. Etap, 2 Mayıs: Selçuk-İzmir
8.Etap, 3 Mayıs: İstanbul-İstanbul

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x