Damla Çakıroğlu Eczacıbaşı VitrA’da

29 Mayıs 2015 Cuma 12:42

Eczacıbaşı VitrA, başarılı genç smaçör Damla Çakıroğlu ile bir yıllık anlaşma yaptı.Eczacıbaşı VitrA kadrosuna genç ve dinamik bir oyuncu daha kattıklarını belirten Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Menajeri Nalan Ural, "Damla...

Damla Çakıroğlu Eczacıbaşı VitrA'da

Eczacıbaşı VitrA, başarılı genç smaçör Damla Çakıroğlu ile bir yıllık anlaşma yaptı.

Eczacıbaşı VitrA kadrosuna genç ve dinamik bir oyuncu daha kattıklarını belirten Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Menajeri Nalan Ural, "Damla genç olduğu kadar özellikle 18 ve 20 yaş altı milli takımlarda kaptanlık yaparak önemli bir sorumluluk üstlenmiş, aynı zamanda büyük başarılar elde etmiş yetenekli bir smaçör. Gelecekte çok daha büyük başarılarla, ismini sık sık duyacağımıza inandığımız bir oyuncu. Damla’nın kadromuza katılmasından mutluluk duyuyoruz." dedi.

Kaptanlığını yaptığı milli takımlar ile dünya ve Avrupa şampiyonlukları elde eden Damla Çakıroğlu ise "Eczacıbaşı VitrA formasını giyeceğim için çok heyecanlıyım. Bir sezon olarak anlaşma yaptık ama ülkemizin en istikrarlı ve voleybola yön veren kulüplerinin başında gelen Eczacıbaşı’nda kalıcı olup, uzun yıllar forma giymek istiyorum. Bunun için çok çalışacağım." diye konuştu.

DAMLA ÇAKIROĞLU KİMDİR?

Genç milli smaçör 1994 Ankara doğumlu Çakıroğlu, 10 yaşında TED Ankara Koleji okul takımında voleybola başladı. Aynı sene Türk Telekom Spor Kulübü altyapısına seçildi. Daha sonra sırasıyla; TVF Spor Lisesi Takımı’nda, TED Ankara Kolejliler (iki sezon), Sarıyer Belediyesi (bir sezon) ve İdman Ocağı (bir sezon) Takımları’nda oynayan Çakıroğlu 2015-2016 sezonunda Eczacıbaşı VitrA forması giyecek.

Milli takım başarıları arasında; 2011’de Yıldız Kızlar ile dünya ve Avrupa şampiyonu, 2012’de Genç Kızlar ile Avrupa Şampiyonu olan takımın kaptanlığını yaptı. 2011 Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonası’nda "En İyi Servis Atan" ve "En Değerli Oyuncu", 2012 Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda da En Değerli Oyuncu seçildi.

Damla Çakıroğlu, 2015 yazında bir çok önemli turnuvada mücadele edecek milli takımlar için seçilen geniş sporcu kadrosunda yer alıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x