Diego Lugano: Galatasaray derbisinde attığım gol önemliydi

24 Mayıs 2015 Pazar 00:35

Fenerbahçe'nin Uruguaylı eski futbolcusu Diego Lugano, İstanbul Başakşehir hazırlıklarını sürdüren sarı lacivertli ekibin antrenmanını izledi. Lugano takım arkadaşlarına önümüzdeki pazartesi günü oynayacakları İstanbul Başakşehir...

Diego Lugano: Galatasaray derbisinde attığım gol önemliydi

Fenerbahçe'nin Uruguaylı eski futbolcusu Diego Lugano, İstanbul Başakşehir hazırlıklarını sürdüren sarı lacivertli ekibin antrenmanını izledi. Lugano takım arkadaşlarına önümüzdeki pazartesi günü oynayacakları İstanbul Başakşehir maçında başarı dilerken, Başkan Aziz Yıldırım’a da kendisinin Fenerbahçe formasını giymesine izin verdiği için şükran borcu olduğunu söyledi.

Fenerbahçe'nin İstanbul Başakşehir maçının hazırlıklarını sürdürdüğü Can Bartu Tesisleri'ne gelerek akşam antrenmanını izleyen eski futbolcu Diego Lugano kulüp televizyonuna önemli açıklamalar da bulundu.

DİEGO LUGANO: BURADA OLMAKTAN DOLAYI MUTLUYUM

Öncelikle burada olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığına vurgu yapan Lugano, "Çok mutluyum. Yaklaşık 4 senedir gelemiyordum. Gelince kafamda bir çok anım canlandı. Burayla ilgili çok güzel hatıralarım var. Sevdiğim insanları da tekrar görmek mutluluk verici." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’yi sportif anlamda takip ettiğini belirten Lugano, "Sportif anlamda ben, hatta ailem, çocuklarım takip ediyoruz. Maçlarını izliyoruz. Buraya gelmeden önce tesislerin bu kadar gelişmiş olduğunu bilmiyordum. Görme fırsatım olmamıştı. Bence tamamen dünya standardında diyebilirim. Çok şaşırdım ve mutlu oldum." dedi.

"BAŞKAN AZİZ YILDIRIM’A ŞÜKRAN BORCUM VAR"

Başkan Aziz Yıldırım’a şükran borcu olduğunu belirten Uruguaylı eski futbolcu, "Buradan ayrılırken Aziz Başkanla görüşme fırsatım olmadı ama her seferinde bana başkanı sorduklarında O’na şükran borcum olduğunu söylüyorum. Çünkü bana burada oynama şansı verdi. Bunun için teşekkür ediyorum O’na. Sadece ben değil ailemde öyle. 2 çocuğum da İstanbul’da doğdu. Dolayısıyla neden ayrıldığımı hala bana soruyorlar. Baba neden dönmüyoruz diyorlar. Başkan’a bu fırsatı tanıdığı için teşekkür ediyorum, şükran borcum olduğunu söylüyorum. Umarım sportif anlamda da, hayatında da başarılı olur." diye konuştu.

Taraftara karşı duyduğu tutkunun her zaman devam ettiğini söyleyen Lugano, "Futbolcu olarak bir süre sonra yaşlanıyorsunuz, sakatlanıyorsunuz, futbolu bırakıyorsunuz ama benim onlara karşı, onların bana karşı duyduğu o tutku, aşk her zaman devam ediyor. Bunu kelimelerle anlatmak çok zor." ifadelerini kullandı.

"100. YILDA KAZANDIĞIMIZ ŞAMPİYONLUĞU HİÇ UNUTAMADIM"

Fenerbahçe forması altında unutamadığı çok maç olduğunu belirten Lugano, "İlk geldiğim sene, 100. yılda kazandığımız şampiyonluğu hiç unutamadım. Üzerimizde bayağı bir baskı vardı şampiyonluk adına ve biz de bunun bilincindeydik. Şampiyon olunca o mutluluktan sonra üzerimizden büyük bir yük kalkmıştı. Unutamıyorum o süreci." dedi.

Fenerbahçe’de oynadığı dönemde takım arkadaşlarıyla unutamadığı çok anısı olduğunu söyleyen Diego Lugano, "İlginç karakterler var aslına bakarsanız. İlk aklıma gelenlerden biri Mehmet Topuz. Çok güldürüyordu beni. Saymak gerekirse, Volkan, Emre, Selçuk, burada olmayan Semih ve oynadığım dönemdeki Brezilyalı futbolcuların hepsiyle çok güzel vakitlerimiz oldu. Sonuçta 5 sene burada oynadım. O yüzden sayamayacağım kadar çok güzel anılarım var." diye konuştu.

"GALATASARAY DERBİSİNDE ATTIĞIM GOL ÖNEMLİYDİ"

Son olarak Fenerbahçe forması altında attığı gollere değinen Uruguaylı eski futbolcu Diego Lugano, "Attığım önemli goller vardı tabi ama bence güzel değillerdi. Galatasaray derbisinde ve bir Trabzonspor maçında 9 puan geriden gelip şampiyon olduğumuz sene attığım gol önemliydi. Son sene Sevilla maçında attığım gol de bence çok önemliydi." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x