Dost İllerimiz Derneği 73 ülkeyi futbol turnuvasında birleştirdi

04 Mayıs 2013 Cumartesi 15:47

Dost İllerimiz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 13. Uluslararası Futbol Turnuvası İzmir’de başladı. 73 ülkeden 48 takımın yarışacağı turnuvanın açılışında konuşan Dernek Başkanı Mahmut Bahçıvan, futbolun...

Dost İllerimiz Derneği 73 ülkeyi futbol turnuvasında birleştirdi

Dost İllerimiz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 13. Uluslararası Futbol Turnuvası İzmir’de başladı. 73 ülkeden 48 takımın yarışacağı turnuvanın açılışında konuşan Dernek Başkanı Mahmut Bahçıvan, futbolun dostluk olduğunu, kazananın kardeşlik olacağını söyledi.

Turnuva, Buca Cemil Şeboy Spor Tesisleri'nde bir hafta sürecek. Afganistan, Kazakistan, Kenya, Azerbaycan, Bulgaristan, Türkmenistan, Almanya, Nijerya, Moldova ve Arnavutluk gibi ülkelerin öğrencileri, tatlı bir rekabet içine girdi. Konuşmasında renklerle ilgili bir fıkra da anlatan Bahçıvan, “Biz insanlar rengimiz, dinimiz, ülkemiz, dinimiz ne olursa olsun, Yaratan hepimizi ayrı bir amaç ve ayrı bir güzellikle yaratmıştır. Biraraya geldiğimizde daha güzel bir dünya, savaşsız bir dünya meydana gelecektir." şeklinde konuştu. Çocuklara, ülkelerinde insanlık âleminin daha güzel yarınları için çalışmalarını söyleyen Mahmut Bahçıvan, bütün takımlara başarılar diledi. Özbek pilavı ve Moğol mantısının ikram edildiği törenden sonra kura çekimiyle müsabakalar başladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x