Emre: Haşa Zokora hakkında konuşmak ne haddime

23 Mayıs 2013 Perşembe 00:23

Fenerbahçe takım kaptanı Emer Belözoğlu, Zokora'nın maç içinde kendisine attığı tekmeyle ilgili olarak, "O tekmeyi ben atsaydım, Emre Belözoğlu için idam sehbaları kurulurdu. Haşa, bu ülkenin biricik evladı Zokora hakkında konuşmak...

Emre: Haşa Zokora hakkında konuşmak ne haddime

Fenerbahçe takım kaptanı Emer Belözoğlu, Zokora'nın maç içinde kendisine attığı tekmeyle ilgili olarak, "O tekmeyi ben atsaydım, Emre Belözoğlu için idam sehbaları kurulurdu. Haşa, bu ülkenin biricik evladı Zokora hakkında konuşmak ne haddime." dedi.

Kupa finalin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, genel anlamda iyi geçirdiklerini dile getirerek, "Türkiye Kupası, camiamıza, bize inanlara hayırlı olsun. Bugün açıklanan Alper Potuk transferi de camiamıza hayırlı olsun. İnşallah buralarda milli takımımıza Fenerbahçemize hizmet eder." şeklinde konuştu.

Alper'in iyi bir futbolcu olduğunu kaydeden Emre, "Ben kendimi velihat görülecek bir futbolcu olarak görmedim. İnşallah bizden daha iyi yerlere gelir." dedi.

Gelecek yılki hedefleriyle ilgili olarak da Emre, "Çıta yükseldi. UEFA kupasında yarı final oynadık. Şimdi de iki sene üst üste kazanılan Türkiye Kupası. Son iki yıldır da şampiyonluk kupası kaçıyor. Yeni sezonda ilk hedefimiz lig şampiyonluğu ardından da Avrupa." ifadelerini kullandı.

Emre, geride bıraktıkları sezonu da başarılı bulduğunu dile getirerek, şöyle konuştu: "Avrupa'da tarihimizin en önemli başarısını elde ettik. Türkiye Kupası'nı da kazandık. Ligde ikinci olmak Fenerbahçe için başarı değildir; ama Şampiyonlar Ligi'ne gidebileceğimiz düşünüldüğünde başarı olarak değerlendirilebilir."

Futbolda şiddet olaylarının gerginliğin son bulması adına bir açıklama yapıp yapmayacağı yönünde bir soru üzerine de Emre, "Ortamı yumaşatma anlamında pek samimi bulmuyorlar biz konuştuğumuzda. Bu konuda o yüzden mesaj vermeyi düşünmüyorum. İnsanın kalbinde cam olsaydı kimse kimsenin yüzüne bakamazdı. Kimse kimsenin kalbinden ne geçtiğini bilemez. Bu nedenle bu ülkede bir açıklama yapacak kişi olarak hissetmiyorum kendimi. Gerek yok böyle şeylere." cevabını verdi.

Zokora'nın maç içinde kendisine yönelik bir hareketinin olduğu hatırlatılınca Emre, sözlerini şöyle tamamladı: "O tekmeyi ben yapsaydım idam sehbaları açmıştınız Emre Belözüoğlu için. Haşa bu ülkenin biricik evladı Zokora hakkında konuşmak benim ne haddime."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x