Engelli basketçiler kamp için Mardin’e gidiyor

18 Mayıs 2013 Cumartesi 14:36

Garanti Bank Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Ligi’nin D Grubu’nda birinci olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Basketbol Takımı, play–off maçlarına hazırlanmak için Mardin’de kampa giriyor. Kamp öncesinde Gaziantep Büyükşehir...

Engelli basketçiler kamp için Mardin'e gidiyor

Garanti Bank Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Ligi’nin D Grubu’nda birinci olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Basketbol Takımı, play–off maçlarına hazırlanmak için Mardin’de kampa giriyor.

Kamp öncesinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’i ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Engelli Basketbol Takımı, Başkan Güzelbey’den maddi ve manevi destek istedi.

Gaziantep’in son 5 yıl içinde basketbolda önemli bir hamle yaptığını ifade eden Güzelbey, önce Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı ile BEKO Birinci Ligi’nde başarılı bir performans gösterdiklerini, bu sene de tekerlekli sandalye basketbolunda play–oflara kalarak önemli bir başarıyı elde ettiklerini söyledi.

Tekerlekli sandalye basketbolcularına güvendiklerini ve play–offlarda Diyarbakır’da başarılar dilediklerini söyleyen Güzelbey, “Umarım istediğimiz başarıyı yakalarsınız ve buradan bir üst lige çıkarsınız. Umut ederim emeklerinizin karşılığını alırsınız Biz de her zaman sizlerin maddi ve manevi destekçiniz olmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Takım Koordinatörü Hulusi Kalender ise, gruplarda başarılı bir lig geçirdiklerini ve play–offlarda da başarılı olup Tekerlekli Sandalye Basketbol Birinci Ligi’ne çıkacaklarını kaydetti.

Bir haftalık Mardin kampının ardından maçların oynanacağı Diyarbakır’a gidecek olan basketbol takımı, burada başarılı olup ilk 3’e girmesi durumunda 1. Lig’e çıkacak. Play–offlarda toplam 12 takım bulunuyor ve bu takımlar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Antakya Belediyesi, İskenderun Engelliler, Mersin Engelliler, Giresun, Ankara Yeni Mahalle, Çanakkale Boğazgücü, İstanbul Dostluk, İstanbul Bağcılar Belediyesi, Batman Engelliler, Muş Engelliler, Ceylanpınar Engellilerden oluşuyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x