FILA'dan güreşin olimpiyat programı için büyük kampanya

06 Mayıs 2013 Pazartesi 11:38

Güreşin olimpiyat programında kalması için Dünya Güreş Federasyonu (FILA) büyük kampanya başlattı. Güreş olimpiyat sporudur kampanyası ile ilgili 18 Mayıs'ta Moskova'da olağanüstü genel kurul ve 29 Mayıs'ta da IOC’ye güreş sporunun...

FILA'dan güreşin olimpiyat programı için büyük kampanya

Güreşin olimpiyat programında kalması için Dünya Güreş Federasyonu (FILA) büyük kampanya başlattı. Güreş olimpiyat sporudur kampanyası ile ilgili 18 Mayıs'ta Moskova'da olağanüstü genel kurul ve 29 Mayıs'ta da IOC’ye güreş sporunun takdimi yapılacak.

FILA kısa adıyla anılan Dünya Güreş Federasyonu IOC’nun 12 Şubat'ta aldığı, “Güreş sporunun 8 spor dalıyla birlikte olimpiyat programından çıkarılması” kararına karşı büyük bir kapmaya yürütüyor.

Gazetelerde, internet sayfalarında, televizyonlarda yer alan “Güreş olimpiyatın ana sporudur” sloganlı kampanyanın yanı sıra, FILA 18 Mayıs'ta Moskova'da 177 FILA ülkenin yer alacağı içinde seçimde bulunan bir olağanüstü genel kurulda toplayacak.

29 Mayıs'ta ise St. Petersburg da IOC yönetim kuruluna yeni kuralları ve yeni programı ile güreşin tanıtımını ve savunmasını yapacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x