Gelibolu 1915 Yüzme Etkinliği Çanakkale'de gerçekleştirilecek

31 Temmuz 2015 Cuma 17:50

Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı kapsamında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen ‘Gelibolu 1915 Yüzme Etkinliği’, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın destekleriyle Anzak...

Gelibolu 1915 Yüzme Etkinliği Çanakkale'de gerçekleştirilecek

Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı kapsamında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen ‘Gelibolu 1915 Yüzme Etkinliği’, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın destekleriyle Anzak Koyu’nda gerçekleştirilecek.

Yerli ve yabancı 700’ü aşkın sporcunun katılımı ile ‘Kulaçlar Barışa’ sloganıyla düzenlenecek anı yüzüşü, Anzak Koyu’nda kıyıdan 1915 metre açıkta başlayacak ve parkuru bitiren tüm yüzücülere derecelendirme yapılmaksızın seri numaralı özel anı madalyası verilecek. Starttan hemen önce ise suya 100 adet barış çelengi bırakılacak. Etkinliği NTV Spor canlı olarak yayınlayacak.

Gelibolu 1915 Yüzme Etkinliği, Antakya Medeniyetler Korosu’nun Anzak Koyu’nda yüzücülere sunacağı mini bir konser ve aynı akşam Çanakkale Özgürlük Parkı’nda halka açık olacak özel konseriyle son bulacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x