Güney Kore, özel olimpiyatlar ile 2018 Kış Oyunları’na hazırlandı

05 Şubat 2013 Salı 12:16

2018 Kış Oyunları’na ev sahipliği yapacak olan Güney Kore, bu sene düzenledikleri Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları ile acemiliğini attı.2018 Kış Oyunları’na ev sahipliği yapmaya hak kazanan Güney Kore, olimpiyat için kayak merkezleri ile...

Güney Kore, özel olimpiyatlar ile 2018 Kış Oyunları'na hazırlandı

2018 Kış Oyunları’na ev sahipliği yapacak olan Güney Kore, bu sene düzenledikleri Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları ile acemiliğini attı.

2018 Kış Oyunları’na ev sahipliği yapmaya hak kazanan Güney Kore, olimpiyat için kayak merkezleri ile meşur Pyeongchang kasabasını uygun görmüştü. 2018 Kış Oyunları’na hazırlıkların devam ettiği Pyeongchang’da bu sene Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları düzenlendi. Zihinsel engellilerin spor yolu ile rehabilite edilmesini hedefleyen Özel Olimpiyatlar’a ev sahipliği yapan Güney Kore, böylelikle kış oyunlarına olan acemiliğini atmış oldu.

Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları Organizasyon Komisyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, oyunlar süresince karşılaşılan tüm aksaklıklar teker teker not edildi. Yetkililer, tutulan raporlar ışığında 2018 Kış Oyunları’na daha iyi bir hazırlık yapacaklarını ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x