İzmir Büyükşehir Ampute Futbol Takımı Süper Lig'e yükseldi

16 Mayıs 2015 Cumartesi 11:56

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı, Ankara'da oynanan play-off karşılaşmalarını gol yemeden zirvede tamamlayarak Süper Lig'e yükseldi. Ampute Futbol 1. Ligi'nin normal sezonunu lider tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyespor,...

İzmir Büyükşehir Ampute Futbol Takımı Süper Lig'e yükseldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı, Ankara'da oynanan play-off karşılaşmalarını gol yemeden zirvede tamamlayarak Süper Lig'e yükseldi.

Ampute Futbol 1. Ligi'nin normal sezonunu lider tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyespor, play-off karşılaşmalarında gol yemeden şampiyonluğa ulaştı. 19 Mayıs Stadı'nda oynadığı beş maçta da yenilgi yüzü görmeyen İzmir Büyükşehir, topladığı 13 puanla play-off grubunun zirvesinde yer alarak, Süper Lig'e çıkmayı başardı. Anadolu Erciyes'i ve Şehit Kamil Genç Engelliler'i 1-0, Malatya Ayyıldız ve Medical Park Samsun Engelliler'i 3-0'lık skorlarla geçen Mavi-Beyazlılar, Pendik Engelliler ile golsüz berabere kaldı.

Çok büyük bir gurur ve mutluluk yaşadıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Antrenörü Murat Bahar, “Biz 2013 yılında kurulan bir ekibiz. Geçtiğimiz sezon Süper Lig'in kapısından dönmüştük. Bu sezon şampiyonluğa inandık, bu başarıyı İzmir'e getirdik. Tüm futbolcularıma ve teknik heyetteki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bize destek olan, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ve tüm idarecilerimize teşekkür ediyoruz. Kupayı onlara armağan ediyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x