Kanocular Mayıs'ta Bursa Gölyazı'nda buluşacak

28 Mart 2013 Perşembe 15:26

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ve Kano Federasyonu’nun 2013 faaliyet programında yer alan ‘Bursa Büyükşehir Belediyesi Kano Yarışları’ 3-5 Mayıs 2013 tarihlerinde Gölyazı’da yapılacak. Bursa’nın su sporlarında...

Kanocular Mayıs'ta Bursa Gölyazı'nda buluşacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ve Kano Federasyonu’nun 2013 faaliyet programında yer alan ‘Bursa Büyükşehir Belediyesi Kano Yarışları’ 3-5 Mayıs 2013 tarihlerinde Gölyazı’da yapılacak.

Bursa’nın su sporlarında da ön plana çıkması amacıyla önemli çalışmaların hayata geçirildiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, kano sporunun 18’inci branş olarak resmen Büyükşehir Belediyespor kulübü bünyesinde faaliyetlere başladığını, bu alanda da önemli sporcular yetiştireceklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kano Yarışları programı, Tenis Kafe’de düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Kulüp yöneticisi Muzaffer Karadeniz ve Kano İl Temsilcisi Doç. Dr. Hasan Hüseyin Oruç katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Kanonun 18’inci branş olarak kulüp bünyesinde resmen faaliyetlere başladığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ da Bursa’nın bir spor kenti olması hedefiyle önemli projelerin hayata geçirildiğini hatırlatarak, Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde futbol dışındaki branşlarda önemli sporcular yetiştirdiklerini hatırlattı. Bursa’nın İstanbul’dan sonra sporcu sayısı bakımından Türkiye ikincisi olduğunu kaydeden Karadağ, şunları söyledi:

"Kulübümüz bünyesinde Avrupa şampiyonu, dünya şampiyonu ve olimpiyat temsilcisi sporcularımız var. Bu başarılar tesisleşme ile oluyor. Artık okullarımızda öğrencilerimiz sınıflarda beden eğitimi yapmak zorunda kalmıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak hem okullarımıza spor salonu kazandırıyoruz hem de branşlara özel tesislerle spordaki başarı çıtasını yükseltiyoruz. Biliyoruz ki ne kadar çok tesis o kadar çok sporcu ve o kadar çok da madalya demektir."

Bursa’nın spor konusunda çok şanslı bir kent olduğunu dile getiren Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu da spora inanan bir Büyükşehir Belediye Başkanı, birçok dalda şampiyon çıkaran bir spor kulübü ve sporla ilgili her faaliyete destek veren bir üniversitenin kent için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. Günümüzde genç nüfusa hitap etmenin en önemli yolunun spordan geçtiğini vurgulayan Müftüoğlu şunları kaydetti:

"Gençlerimize daha fazla nasıl spor yaptırabiliriz diye düşünürken, geçtiğimiz yıl Kano Federasyonu Başkanımızı Bursa’ya getirdik. Uludağ’dan gelen akarsularımızı, göllerimizi ve denizimizi inceledik. Yapılan incelemelerde Bursa’nın akarsu kanosu, durgun su ve deniz kanosu için uygun olduğunu gördük.

Büyükşehir belediyemiz de bu konuya sahip çıktı ve bu kadar kısa bir zamanda kano yarışlarına ev sahipliği yapar hale geldik. Yine Büyükşehir Belediyemizin Hüdavendigar Parkı’nda yapacağı parkur ile Bursa su sporlarında da bir adım öne geçmiş olacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 45 bin kişilik stadyum, merkezi hükümetimizin yaptığı spor salonları, atletizm pisti ve olimpik yüzme havuzu ve planlanan tesislerle Bursa’nın sporda da yıldızı her geçen gün daha da parlıyor."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x