'Karadeniz'i boylayabilirdik'

06 Nisan 2015 Pazartesi 12:01

İspanyol basınına konuşan Pierre Webo, otobüste yaşadıkları dehşet anlarını anlatırken, yaralanan otobüs şoförüne övgü yağdırdı.

'Karadeniz'i boylayabilirdik'

 Kamerunlu oyuncu, “Şoför bizim hayatımızı kurtardı. O sırada silah seslerini duyduk. Büyük bir gürültü vardı. Çok korktuk. Açık konuşmak gerekirse Karadeniz’in dibini boylayabilirdik. Dediğim gibi şöför hayatımızı kurtardı. Umarım böyle bir şey bir daha olmaz” diye konuştu.

"Oğlumun durumu iyi"
Yaşanan silahlı saldırı Portekiz basınında da dikkat çekti. Record gazetesi Bruno Alves’in babası Washington Alves’e ulaşarak durumla ilgili sıcağı sıcağına bilgiler aldı. Washington Alves yaptığı konuşmasında, “Oğlumla görüştüm ve durumu iyi. Bruno’nun psikolojisi iyi durumda. Zaten Bruno Türkiye’den her zaman memnun. Şu anda tek üzüntüsü yaşadığı sakatlık ve oyundan çıkması” diye konuştu.  ABola gazetesi de olaylar için futbol şiddeti başlığını tercih etti.

"Trabzon’a gitmeyiz"
Sarı-lacivertli futbolcular yaşananların ardından önce büyük şaşkınlık yaşadı, bu durum daha sonra öfkeye dönüştü. Oyuncular, “Bizi resmen öldürmek istediler. Ekmeğinin peşinde bir adamın ne suçu var?” ifadesini kullanırken, şoförün hemen arkasındaki Teknik Direktör İsmail Kartal ise “O kurşun bana da isabet edebilirdi. Cenazesi için toplanan bir adam olabilirdim şu an. Tüm camia ve ülke Fenerbahçe’ye sahip çıkmalı” ifadelerini kullandı. Fenerbahçeli futbolcular bundan sonra kesinlikle Trabzon veya Rize’ye gitmeme yönünde de karar aldılar.

Milliyet 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x