Karaman: Bursaspor, Avrupa Kupası mücadelesini yeni stadda yapacak

12 Nisan 2013 Cuma 09:24

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte gezdiği yeni stadyuma hayran kaldı. Tribünlerin her yerinden sahanın net bir şekilde görüldüğünü, seyir sevki yüksek maçlara elverişli bir...

Karaman: Bursaspor, Avrupa Kupası mücadelesini yeni stadda yapacak

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte gezdiği yeni stadyuma hayran kaldı. Tribünlerin her yerinden sahanın net bir şekilde görüldüğünü, seyir sevki yüksek maçlara elverişli bir stadyumun Bursa’ya kazandırıldığını belirten Karaman, Bursaspor'un Avrupa kupası mücadelesini yeni stadda vereceğini söyledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan UEFA standartlarındaki 45 bin kişilik yeni stadyum inşaatını gezdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte inşaat alanına gelen Karaman, tribünleri gezip, stadyumun teknik özellikleri hakkında Başkan Altepe’den bilgi aldı.

Stadyumun üst katının tamamen localarla çevreli olmasının çok güzel olduğunu belirten Karaman, "Tribünlerde her açıdan saha mükemmel görünüyor. Seyir zevki oldukça yüksek bir stadyum olacak. İnşallah Bursaspor Avrupa Kupası mücadelesini bu stadyumda verecek." dedi.

YENİ ZAFERLER BURADA YAŞANACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de yaklaşık 180 bin metrekarelik inşaat alanı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından bu dönem hayata geçirilen en büyük tesis olma özelliği taşıyan stadyumda kaba inşaatın tamamlandığını, ince işçilikler, cephe ve çatı kaplama işlerinin de hızla devam ettiğini söyledi.

Stadyumun Bursa için en önemli anıtsal yapılardan biri olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Çalışmalar hızla sürüyor. Bir taraftan cephe kaplamaları devam ederken, çatı ile ilgili parçaların montajına da başlandı. Kısa zamanda inşaatı bitirip, Bursaspor’umuzun yeni zaferlerini bu stadyumda yaşamasını istiyoruz.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x