Kocaman: Yoğun maç trafiğinde turu atladık, mutluyuz

22 Şubat 2013 Cuma 01:11

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, yoğun maç trafiği yaşadıkları süreçte BATE Borisov'u eledikleri için mutlu olduklarını söyledi.Sarı-lacivertli takımın kendi sahasında BATE Borisov'u 1-0 mağlup ederek UEFA Avrupa Ligi'nde...

Kocaman: Yoğun maç trafiğinde turu atladık, mutluyuz

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, yoğun maç trafiği yaşadıkları süreçte BATE Borisov'u eledikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Sarı-lacivertli takımın kendi sahasında BATE Borisov'u 1-0 mağlup ederek UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 takım arasına kaldığı karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısına katılan tecrübeli hoca, yoğun bir maç trafiği geçirdiklerini belirterek, "11. günde 4. maçımızı oynadık. Üç tanesini deplasmanda oynadık, bir tanesi seyircisiz oynadık deplasman gibiydi. 4 maç sonucunda iki galibiyet bir tur getirdik. Son derece mutluyuz. Bugün net bir şekilde gözüktü öne geçtikten sonra yorgunluk aynı zamanda skoru korumanın verdiği ruhsal ve fiziksel yorgunluk gözüktü. Öne geçtikten sonra net pozisyonları bulduk ama değerlendiremeyince biraz zaafiyet gösterirseniz maçın sonları biraz gerilim olabiliyor. Bütün arkadaşlarım özverili davrandılar şu anda amacımıza ulaştık" dedi. Aykut Kocaman, son dört maçta çok az pozisyon verdiklerini ve kalelerinde gol görmediklerini, bunu dönemsel diye düşündüğünü kaydetti.

Karşılaşma sırasında stat dışında taraftarların saha içine doğru attığı havai fişikler için Kocaman, şunları ifade etti: "Taraftarın takıma zarar verdiğini söylemek ağır olur. Maç içinde ilginç gösteri oldu. Kolay olabilecek bir durum değil. Ancak maçın ritmi bozuldu. Bizim de o andan itibaren ritmimiz bozuldu. Ben mesaj adamı değilim. Suya yazmak gibi oluyor. Herkes herşeyi biliyor."

Karşılaşmanın bitiminde taraftarlar Başkan Aziz Yıldırım'ı protesto edip istifaya çağırdı. Bu arada futbolcular da basın mensuplarına açıklama yapmadan stattan ayrıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x