Kupa maçında engelli ve gaziler stada alınmayınca isyan etti (Özel)

22 Mayıs 2013 Çarşamba 21:07

Ziraat Türkiye Kupası maçını izlemek üzere Ankara 19 Mayıs Stadyumu’na gelen engelli ve gaziler içeri alınmadı. 51. Ziraat Türkiye Kupası Finali Fenerbahçe-Trabzonspor maçını stadyumda izlemeye gelen engelli ve gaziler güvenlik engeline...

Kupa maçında engelli ve gaziler stada alınmayınca isyan etti (Özel)

Ziraat Türkiye Kupası maçını izlemek üzere Ankara 19 Mayıs Stadyumu’na gelen engelli ve gaziler içeri alınmadı.

51. Ziraat Türkiye Kupası Finali Fenerbahçe-Trabzonspor maçını stadyumda izlemeye gelen engelli ve gaziler güvenlik engeline takıldı. Ellerinde bilet olmasına rağmen içeri giremeyen engelliler, gaziler ve yakınlarını kimseden yardım alamamaktan ve maça saatler kala stada geldikleri halde içeriye girememekten yakındı. Engelli vatandaşlar her maçta kendilerine kontenjan ayrıldığını ve bu maçta da öyle olduğunu belirterek ellerinde biletleri olmamasına rağmen güvenlik görevlilerinin kendilerini içeri almamalarından şikayet etti.

Öte yandan kupa finalini izlemek üzere Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Ankara 19 Mayıs Stadyumu’na geldi. Bazı engelli vatandaşlar Bakan Kılıç’a seslerini duyurmaya çalışsa da başarılı olamadı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x