Lizbon’da köşe bucak Fenerbahçe

02 Mayıs 2013 Perşembe 15:18

UEFA Avrupa Ligi yarı finalinde bu akşam Benfica ile karşılaşacak Fenerbahçe’de taraftarlar, Lizbon sokaklarını doldurdu.Maçı izlemek için Türkiye'den ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Lizbon’a gelen sarı – lacivertli taraftarların...

Lizbon'da köşe bucak Fenerbahçe

UEFA Avrupa Ligi yarı finalinde bu akşam Benfica ile karşılaşacak Fenerbahçe’de taraftarlar, Lizbon sokaklarını doldurdu.

Maçı izlemek için Türkiye'den ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Lizbon’a gelen sarı – lacivertli taraftarların bir bölümü şehrin sokaklarında gezerken bir bölümü de cafelerde oturdu. Fenerbahçe taraftarlarının söylediği melodileri öğrenen sokak çalgıcıları da sarı – lacivertlilerin coşkusuna eşlik etti. Çalgıcılar, Fenerbahçe’nin turu geçeceğini dile getirdi.

Lizbon'un en ünlü meydanlarından biri olan Praça de Comercio’da (ticaret meydanı) toplanan bir grup taraftar da coşkuyla Benfica – Fenerbahçe maçını beklemeye başladı. Maç için İstanbul’dan gelen diş doktoru Murat Sözmen, Lizbon’daki coşkuyu 15 Mayıs’ta Amsterdam’da oynanacak UEFA Avrupa Ligi finaline taşımak istediklerini söyledi. Sözmen, Fenerbahçe’nin Benfica’yı 1 – 0 yeneceği yönünde de skor tahmininde bulundu.

Bu arada yaklaşık 10 bin sarı - lacivertli taraftarın Lizbon'a geldiği belirtilirken, Fenerbahçe sevdalılarının maça ilgi göstermeyen Benficalıların almadığı biletleri de almak için çalıştığı ileri sürülüyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x