Maliye Bakanı Şimşek'ten Aziz Yıldırım'a yalanlama

11 Mayıs 2013 Cumartesi 16:53

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Aziz Yıldırım'ın bugün Fenerbahçe Olağan Mali Genel Kurulu'nda vergi borçları ile ilgili söylediği sözlerin çoğunun doğru olmadığını söyledi.Bugün gerçekleştirilen Fenerbahçe Olağan Mali Genel Kurul...

Maliye Bakanı Şimşek'ten Aziz Yıldırım'a yalanlama

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Aziz Yıldırım'ın bugün Fenerbahçe Olağan Mali Genel Kurulu'nda vergi borçları ile ilgili söylediği sözlerin çoğunun doğru olmadığını söyledi.

Bugün gerçekleştirilen Fenerbahçe Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda kulüpler için sarf ettiği, "Bu yıl 87 milyon lira vergi ödedik. Buradan devleti göreve çağırıyorum. Tüm kulüpleri incelemeli. Ben bir Türk vatandaşı olarak kim ne kadar vergi veriyor bilmek istiyorum. Biz zengin çocuğu olarak gösterildik. Galatasaray gösterildi. Şimdi bugün ise Fenerbahçe'yi geçtik diyorlar. Tabii ki geçebilirler. SPK falan var." sözlerine sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından cevap verdi.

Şimşek, "Hiçbir kulübün borcu silinmemiştir ve silinmeyecektir. Her mükellef gibi kulüpler de borcunu yüzde 12 faiz ile taksitlendirilebilir. TBMM dışında hiç kimsenin vergi alacaklarından vazgeçme veya af çıkartma yetkisi yoktur. Kulüplerle ilgili yorumların çoğu doğru değil." ifadesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x